Krzysztof Krawczyk sporządził dwa testamenty! Ile dostanie jego syn? Zdziwisz się!

Legendarny muzyk sporządził dwa testamenty. Tylko w jednym z nich, pominął swojego syna, Krzysztofa Juniora. 47-latek walczy w sądzie o prawo do majątku po zmarłym ojcu. Wiemy, ile może uzyskać.

Wszystko dla żony Ewy

Zmarły muzyk w swoim testamencie zapisał cały majątek ukochanej żonie Ewie. W zapisie nie uwzględnił swojego jedynego syna, Krzysztofa Igora Krawczyka. 47-latek jest osobą niepełnosprawną, która nie może pracować. Mężczyzna żyje ze skromnej renty. Czasem koncertuje na ulicach Łodzi. Ma problemy mieszkaniowe. Walczył nawet przed sądem o alimenty od swojego sławnego ojca. Jednak śmierć artysty automatycznie zakończyła postępowanie sądowe.

Dwa testamenty?

Okazuje się, że zmarły w kwietniu Krzysztof Krawczyk, 19 lat temu sporządził pierwszy testament. W zapisie uwzględnił syna, Krzysztofa Juniora. Czy ten testament weźmie pod uwagę sąd? Aktualnie syn Krawczyka walczy o otrzymanie zachowku po sławnym ojcu.

Rozprawa spadkowa

18 maja w Łodzi odbyła się pierwsza rozprawa spadkowa. Krzysztof Igor Krawczyk zapewniał przed łódzkim sądem, że nie chce podważać testamentu, który został spisany w 2020 roku. W tym testamencie zmarły muzyk przepisał cały majątek na swoją żonę, Ewę. Syn muzyka postanowił w sądzie przedstawić nowe fakty. Powiedział o sporządzonym testamencie w 2002 roku. W nim, Krzysztof Junior został uwzględniony. W obliczu nowych faktów, sąd odroczył rozprawę i nakazał Ewie Krawczyk przedstawić wcześniejsze dokumenty.

Facebook/Krzysztof Igor Krawczyk

Zachowek dla syna

Jeśli sąd orzekłby, że jednak cały majątek należy się Ewie Krawczyk, to syn, Krzysztof Junior ma prawo do zachowku po zmarłym ojcu. Prawniczka Krzysztofa Igora Krawczyka, Monika Kucwaj-Zarzycka, powiedziała w rozmowie z Twoim Imperium:

Jemu, jako osobie trwale niezdolnej do pracy, będzie przysługiwał zachowek w wysokości jednej trzeciej wartości spadku po ojcu. Na chwilę obecną nie wiadomo, jak będzie wyglądało orzeczenie sądu.

Sprawa może zostać też rozwiązana za porozumieniem stron.

Źródło: Twoje Imperium

Zdjęcia: Facebook/Krzysztof Igor Krawczyk

Komentarze

Komentarze