Książę Filip zostanie pochowany w wełnianej trumnie. Kochał ekologię!

W najbliższą sobotę odbędzie się w Windsorze pogrzeb księcia Filipa. Lubiany monarcha może zostać pochowany w specjalnej trumnie, która zostanie wykonana z wełny. Maż królowej był entuzjastą ekologii.

Chronił środowisko

99-letni książę od wielu lat czynnie angażował się w ochronę środowiska. Był pionierem w tym temacie w monarchii brytyjskiej. Jak informuje dziennik The Sun, książę Edynburga najprawdopodobniej zostanie pochowany w wełnianej trumnie. Taka trumna jest w stu procentach biodegradowalna, ma zaokrąglony kształt. Jej cena to 900 funtów, czyli niecałe 5 tysięcy złotych. Dostarczy ją firma, która szyła wełniane mundury dla księcia Williama i Harrego.

Zielona” ceremonia

Podczas uroczystości pogrzebowych ma nie zabraknąć akcentów ekologicznych. Książę Filip pasjonował się ochroną środowiska i prężnie działała między innymi w WWF. Był pierwszym w Wielkiej Brytanii prezydentem brytyjskiego oddziału. Było to w roku 1961. Natomiast w latach 1981-1986 książę Edynburga stał się globalnym prezydentem tej ekologicznej organizacji.

Ostatnia droga w hybrydzie

Swoją ostatnią drogę lubiany książę odbędzie w hybrydowym Land Roverze Defender 130 z 2016 roku. Małżonek Królowej Elżbiety II sam pomagał zaprojektować ten model. Pierwotna wersja tego auta była przeznaczona do przewożenia uczestników polowań. Ceremonia nie będzie miała charakteru państwowego. Zgodnie z wytycznymi w czasie pandemii weźmie w niej udział maksymalnie 30 osób. Książę Filip za dwa miesiące skończyłby 100 lat.

źródło: PAP

zdjęcie: The Royal Family/Facebook

Komentarze

Komentarze