Dziecko i Figura

ZDROWIE

Kupujesz to w prezencie na PIERWSZĄ KOMUNIĘ? Możesz OTRUĆ dziecko

komunia święta, pierwsza komunia, konwalie

Sezon komunijny w pełni. Na tę okoliczność chrzestni i rodzina obdarowują dzieci prezentami – zegarkami, łańcuszkami, pieniędzmi, a nawet gadżetami elektronicznymi. Na szkodliwość innego podarunku zwróciła uwagę autorka bloga Szczesliva.pl.

Wiele dziewczynek w dniu komunii trzyma w ręku bukiet konwalii. Są one szkodliwe dla zdrowia i mogą być niebezpieczne dla życia.

Blogerka otrzymała list od czytelniczki, której córka szła do pierwszej komunii świętej. Uroczystość skończyła się nieszczęśliwie.

Dziewczynka od chrzestnej otrzymała bukiet konwalii. Po mszy stan jej zdrowia się pogorszył. Zbladła i zrobiło jej się słabo. Bolał ją brzuch.

Niestety zasłabła w samochodzie, więc zabrano ją na pogotowie. Zaczęła wymiotować. Okazało się, że zjadła kilka kwiatków konwalii z powodu stresu, jaki jej towarzyszył w trakcie mszy.

Konwalie są niebezpieczne. Jej składniki mogą prowadzić do uszkodzenia serca, a nawet śmierci. Trujące są nie tylko kwiatki, ale i woda, w których stały.

Zatrucie konwalii – objawy:
* ból brzucha,
* wymioty,
* osłabienie,
* problemy ze wzrokiem,
* czerwona wysypka.

W przypadku zatrucia należy prowokować wymioty, w szpitalu wykonuje się płukanie żołądka, by pozbyć się toksyn z organizmu.

Zobacz też: SZOKUJĄCA lista grzechów dla DZIECI komunijnych. Czy nie bawię się swoim…?

Źródło: szczesliva.pl
Źródło zdjęcia: pixabay.com


  
Wyżej