Kupujesz w Pepco? Uważaj na te zabawki! Właśnie je WYCOFANO!

Pepco to jedna z najpopularniejszych sieci sklepów w Polsce. Europejska sieć dyskontów oferującą odzież dla całej rodziny i produkty dla dzieci i niemowląt, ma w naszym kraju ogromną rzeszę fanów. Niestety, ostatnio pojawiły się pewne ostrzeżenia dotyczące kilku zabawek…

Pepco wycofuje zabawki

Firma Pepco poinformowała właśnie na swojej stronie internetowej o wycofaniu kilku produktów. Decyzja ta miała zostać podjęta „w trosce o komfort i bezpieczeństwo klientów”. O jakich produktach mowa?

Niebezpieczny dinozaur

Jednym z nich jest uroczy zielony dinozaur. Zabawka jest wykonana z plastiku i jest zdalnie sterowana. Jej numer partii to SKU 304848. Jak poinformowano, „powodem wycofania produktu jest możliwe nagrzewanie się komory bateryjnej zabawki”. Czy mogłaby więc ona stwarzać realne zagrożenie dla naszych dzieci? Wnioskujemy, że tak, ponieważ przegrzanie komory bateryjnej mogłoby doprowadzić do zapłonu lub wybuchu baterii.

Pepco
Pepco

Gryzaki także idą w odstawkę

Pepco wycofuje także maskotki/przytulanki z różowym gryzakiem o numerach partii: SKU 29868202, 29868302,29865902, 29866102, 30467601. Dlaczego?

„Powodem wycofania produktu są niekomfortowe odczucia organoleptyczne w postaci gorzkiego posmaku” – poinformowano w oficjalnym komunikacie.

Poza gorzkim posmakiem gryzaka, produkt jest ogólnie uważany za bezpieczny. Nikt z nas nie chciałby jednak, aby jego dziecko trzymało w ustach toksyczny plastik, który ma posmak chemii.

Pepco
Pepco

Nie tylko Pepco

W ostatnim czasie nie tylko Pepco poinformowało o wycofaniu niektórych ze swoich produktów. To samo uczyniła sieć sklepów Aldi, która poinformowała o wycofaniu ze sprzedaży jednej partii warzyw na patelnię.

„W produkcie tym stwierdzono bakterię Listeria monocytogenes, co może stwarzać ryzyko dla zdrowia konsumentów” – poinformowała w komunikacie spółka.

Wycofano także partię oleju z ryżu SoRiso, ale nie poinformowano dlaczego.

Czytaj też: Skąd się wziął podział na tzw. zabawki chłopięce i dziewczęce? Naukowcy JUŻ WIEDZĄ!

Pepco
Pepco
Pepco
Pepco
Pepco
P

Komentarze

Komentarze