Lampka wina w ciąży? NIGDY WIĘCEJ TEGO NIE RÓB! Zobacz, jak wpływa to na zdrowie DZIECKA

Lekarze ostrzegają przed piciem choćby niewielkich ilości alkoholu podczas ciąży. Czy rzeczywiście lampka wina może zaszkodzić zdrowiu maleństwa? Problematykę tematu postanowiła poruszyć w swoim nagraniu aktorka oraz tancerka Agnieszka Kaczorowska- Pela, która również spodziewa się dziecka. Cykl spotkań pt. „Będę mamą” to rozmowy z lekarzami, położnymi oraz specjalistami.

W najnowszym odcinku programu wystąpiła doktor Ewa Idziakowska – neonatolog, wykładowca Warszawskiej Akademii Medycznej.

WPŁYW ALKOHOLU NA CIĄŻĘ

Nie znamy dawki alkoholu, która jest bezpieczna dla kobiety w ciąży i dla jej rozwijającego się dziecka(…) Każda ilość może wywołać bardzo znamienne skutki i wpływać na całe życie dziecka i na całe życie dorosłego później już człowieka – przekonywała pani doktor Ewa Idziakowska w rozmowie z Kaczorowską.

Jakie to są skutki w takim razie? – zapytała specjalistkę Agnieszka- Kaczorowska Pela.

Alkohol wpływa toksycznie na płód, powodując zahamowanie jego rozwoju fizycznego. Dziecko rodzi się hipotroficzne, a więc za małe w stosunku do swojego wieku ciążowego- tłumaczy pani doktor.

Oprócz tego picie alkoholu w ciąży wpływa na rozwój ośrodkowego układu nerwowego, może powodować wady wrodzone środkowego układu nerwowego (zaburzenia w budowie mózgu, zaburzenia funkcjonowania).

Cały odcinek znajdziecie poniżej:

Źródło: Youtube

Zdjęcie: Pixabay

Zobacz też: Gdy się urodził rodzice oniemieli.TEN CHŁOPIEC MA ZNAMIĘ OD BOGA

Komentarze

Komentarze