Lekarz: daje BARDZO WYSOKĄ ochronę przed COVID-19! Włóż do maseczki

Od 16 kwietnia obowiązuje zalecenie noszenia maseczek ochronnych w miejscach publicznych. Jak wzmocnić skuteczność tych, które wykonujemy w domu? Amerykanie podpowiadają.

Maseczki mają nas chronić przed kropelkami śliny chorego, jak również innych przed naszymi zarazkami. Większość z nich składa się z dwóch warstw, między które można włożyć materiał-filtr.

Zobacz: TANIO, ŁATWO i SZYBKO zrobisz ją sam! ZOBACZ, że wystarczą 3 rzeczy

Jak samodzielnie zrobić filtr do maseczki? To proste. Ważne, by wybrać odpowiedni materiał. Musi być gęsty, ale i przewiewny. Skąd mamy to wiedzieć? Wystarczy zrobić tak zwany test światła. Proponuje to dr S. Segal Wake Forest Baptist Health. Jak to zrobić? Podświetlamy materiał lampką i obserwujemy, ile światła przenika. Im mniej, tym lepiej. Taki materiał jest skuteczniejszą blokadą.

Oto lista materiałów, które można wykorzystać jako filtr do maseczki. Opracowali ją naukowcy z Uniwersytetu Nauki i Technologii w Missouri.

Poszewka na poduszkę. Jeśli złożymy ją na 4, da nam 60% skuteczność.
Filtry do kawy. Trzy warstwy blokują 40% zarazków.
Ściereczki z mikrofibry plus filtr do odkurzacza. To połączenie daje bardzo wysoką skuteczność i ochronę. To propozycja dra Pawła Grzesiowskiego, specjalisty w dziedzinie immunologii i terapii zakażeń.

Zobacz też: Lekarz pokazał: Taka DWA RAZY BARDZIEJ CHRONI przed COVID-19!

Źródło: abczdrowie.pl
Źródło zdjęcia: pixabay.com

Komentarze

Komentarze