Lekarz spłodził co najmniej 49 dzieci! Do zabiegów IN VITRO UŻYWAŁ WŁASNEGO NASIENIA

Lekarz spłodził co najmniej 49 dzieci! Do zabiegów IN VITRO używał własnego nasienia. Przez wiele lat praktyki Jana Karbaata były owiane tajemnicą. Wszystko wyszło na jaw, kiedy dzieci postanowiły dowiedzieć się, kim jest ich prawdziwy ojciec.

Test DNA potwierdził, że holenderski lekarz Jan Karbaat był ojcem co najmniej 49 dzieci, poczętych w jego klinice przy pomocy metody in vitro – poinformowała niedawno agencja prasowa Associated Press.

Holenderski lekarz wykorzystywał własny materiał biologiczny, a następnie zapładniał nim niczego nieświadome pacjentki. W rozmowie z dziennikarzami, jeden z biologicznych synów Karbaata-Joey Hoofdman przyznał, że jego matka przekazała do zabiegu spermę swojego partnera. Wbrew jej woli, Jan Karbaat zamienił materiał i posłużył się własną spermą.

Joey Hoofdman poinformował dziennikarzy, że zamierza ubiegać się o odszkodowanie.

w 2007 Ministerstwo Zdrowia zamknęło klinikę leczenia niepłodności, z powodu wielu nieprawidłowości w jej funkcjonowaniu.

Holenderska Fundacja Dzieci Dawców Nasienia cały czas dostaje zgłoszenia od osób, które podejrzewają, że ich biologicznym ojcem może być doktor Jan Karbaat.
Pragnął, żeby jak najwięcej kobiet, w jak najkrótszym czasie, zaszło w ciążę. To było dla niego miarą sukcesu i tym mierzył swoją skuteczność. Oczywiście, skrzywdził wiele osób, skomplikował życie setkom Holendrów, nie chciał też po latach rozmawiać z dawnymi klientkami czy dorosłymi już dziećmi, a używanie własnego nasienia do uszczęśliwiania kobiet było zwyczajnie nikczemne. Ale on był przekonany, że to nigdy nie wyjdzie na jaw. Zresztą, do końca życia deklarował, że nie wierzy w badania DNA i uważał, że nie są wiarygodne – pisze w swojej książce „Wszystkie dzieci Louisa” Kamil Bałuk.

 

Źródło: sputniknews.com, o2, Kamil Bałuk książka pt. „Wszystkie dzieci Louisa”

 

Komentarze

Komentarze