Lekarze PRZEZ 25 LAT UKRYWALI diagnozę przed człowiekiem zakażonym wirusem HIV. ZARAZIŁ…

Weteran Marynarki Wojennej Stanów Zjednoczonych przeżył 25 lat z HIV, nie wiedząc o swojej diagnozie, ponieważ urzędnicy rządowi w 1995 roku nigdy nie powiedzieli mu o pozytywnym wyniku testu.

Nie wiedział, że jest chory

Mieszkaniec Karoliny Południowej złożył do sądu pozew, w którym twierdzi, że zachorował na AIDS ze względu na to, że nie otrzymał niezbędnego leczenia, ponieważ przez wiele lat lekarze ukrywali przed nim fakt choroby. Jego prawnik, Chad McGowan, powiedział, że jego klient jest obecnie w trakcie leczenia, jest ono skuteczne, ale jego organizm przez 25 lat doznał poważnych uszkodzeń, w tym infekcji tkanki mózgowej. Ponadto mężczyzna czuje się winny z powodu krzywdy wyrządzonej wszystkim kobietom, które były z nim w tym czasie i które prawdopodobnie zaraził.

Czytaj też: Odkryto lek, który może całkowicie wyleczyć HIV!

Lekarze ukrywali przed nim chorobę

Mężczyzna, nazwany w pozwie John Doe, został ranny w katastrofie morskiej w 1976 roku podczas służby w marynarce wojennej. Niszczyciel zderzył się ze szkockim statkiem. Marynarz uciekł, ale rozwinął się u niego zespół stresu pourazowego. Z powodu urazów fizycznych i psychicznych został uznany za niepełnosprawnego i poddany leczeniu na Wydziale Spraw Weteranów. W 1995 r. przeszedł rutynowe badanie, podczas którego lekarz zlecił mu szereg badań laboratoryjnych, w tym test na zakażenie wirusem HIV. Zgodnie z regulaminem pacjent powinien zostać poinformowany o pozytywnym wyniku i rozpocząć leczenie. Jednak medycy naruszyli normy i ukryli wynik testu przed Johnem.

W 2014 roku pewna pielęgniarka odkryła wynik badania w jego dokumentacji medycznej, ale ponownie nie przekazano informacji weteranowi. Rok później mężczyzna odwiedził innego lekarza, który natrafił na zapis pozytywnego testu na HIV. Zapytał Johna, kto jest jego lekarzem chorób zakaźnych, na co ten odpowiedział, że go nie ma. Następnie lekarz zapytał go, czy wie o swoim stanie. John odpowiedział, że nigdy go o tym nie poinformowano.

Źródło: ABC News

Zdjęcoe: Pixabay

Komentarze

Komentarze