Licealiści BAWILI SIĘ NA STUDNIÓWCE! To co wydarzyło się później, PRZERAZIŁO RODZICÓW!

Uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Czernieckiego w Chełmie bawili się kilka dni temu na balu studniówkowym. Początkowo wszystko było w porządku, jednak to co stało się kolejnego dnia przeraziło nie tylko licealistów, ale również ich rodziców.

Okazało się, że uczniowie, którzy bawili się poprzedniego dnia na zabawie zaczęli uskarżać się na zatrucie pokarmowe. Pojawiła się problematyczna biegunka i wymioty. Zaniepokojeni rodzice zgłosili sprawę do sanepidu.

Dyrektorka tamtejszego liceum przyznaje, że szkoła nie ma wpływu na wybór firmy cateringowej, która zajmuje się przygotowywaniem potraw. Firmę, która obsługiwała studniówkę wybierali rodzice uczniów.

Przedstawiciele Sanepidu dotarli do około 120 uczestników studniówki. Nastolatkowie potwierdzili, że zmagali się z problemami gastrycznymi oraz bólem brzucha.

Prowadzimy dochodzenie we wszystkich kierunkach. Oznacza to, że do tej pory przeprowadziliśmy kontrolę oraz pobraliśmy próbki zarówno od pracowników przygotowujących posiłki jak i osób z dolegliwościami zatrucia(…)Materiał zebraliśmy również z żywności, wody, sprzętu i powierzchni, na której posiłki były przygotowywane. Inspektorzy przebadają też uczniów, żeby sprawdzić czy w ich organizmach nie ma przypadkiem bakterii lub wirusów – przyznała w rozmowie z „Kurierem Lubelskim” Elżbiera Kuryk, dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Chełmie.

Wyniki badań sanepidu będą znane pod koniec miesiąca.

Zobacz: Ile razy w życiu MOŻNA BYĆ ZAKOCHANYM? Ta odpowiedź CIĘ ZASKOCZY!

Źródło: Fakt, Kurier Lubelski

Źródło zdjęcia: Instagram

Komentarze

Komentarze