Lubisz oglądać kreskówki? Nie tylko Ty! Zobacz jak policja wykorzystała sztuczkę z „The Simpsons”, aby złapać przestępców!

Pomysłowy plan policji z South Yorkshire oszukał 21 osób, które zostały aresztowane!

Operacja „Holly” polegała na tym, że policja wysyłała karty ze sfałszowanej firmy na adresy niektórych z ich najbardziej poszukiwanych przestępców, obiecując im, że dostaną darmowe świąteczne kosze prezentowe.

Karty od firmy podającej się za „Herald Hampers” oferowały odbiorcom butelki szampana, wina, świątecznego puddingu i innych smakołyków.

Jeśli mieli ochotę na odbiór tych hojnych „darmowych podarunków”, musieli jedynie podać konkretny  czas dostawy kosza, który można zostawić w domu.

Tyle, że nie był to smakowity prezent, który pojawił się w ich domu, a policja –której udało się zaskoczyć aż 21 osób!

W ciągu dwóch dni przestępcy poszukiwani za włamanie, napaść, oszustwo, jazdę po pijanemu, niebezpieczną jazdę, przestępstwa związane z narkotykami i prześladowania zostały zatrzymane.

Inspektor tymczasowy Lee Berry nadzorował operację i chwalił jej skuteczność. W swoim oświadczeniu powiedział:

„To budujące, że nasze innowacyjne podejście przyniosło pozytywne rezultaty i będziemy nadal poszukiwać nowych sposobów zatrzymywania poszukiwanych, ma to bezpośredni wpływ na ofiary przestępstw.”

Ta wysoce kreatywna technika łapania przestępców od tego czasu przyciągnęła uwagę mediów społecznościowych, w których Sam White wskazał uderzające podobieństwo do krótkiej fabuły w znanej kreskówce  „The Simpsons”. W „Lisa the Sceptic”  (sezon dziewiąty, odcinek ósmy)na początku odcinka,  Chief Wiggum i reszta policji Springfield oszukują kilku bandziorów z miasta, aby wzięli udział w „policyjnej loterii” wierząc, że otrzymają bezpłatną motorówkę.

Homer, który jest poszukiwany za niezapłacone mandaty za parkowanie, wpada na posterunek, ale jest wściekły, kiedy wciąż nie dostaje swojej łodzi. Doh!:)

DB

Źródło: indy100.com

Foto: 20TH CENTURY FOX

Komentarze

Komentarze