ŁZY ciekną po policzkach. Zenek Martyniuk…

4 lutego Zenek Martyniuk obchodził 31 rocznicę ślubu. Z tej okazji jego żona Danuta udzieliła wywiadu dla serwisu Fakt24, w którym ze szczegółami opowiedziała o tym niezwykle ważnym dla nich dniu.

Łzy same ciekną po policzkach, ponieważ okazuje się w dniu ślubu Zenon zrobił coś niesamowitego…

Ślub Zenka i Danuty

Para powiedziała sobie sakramentalne „tak” 4 lutego 1989 roku w kościele Matki Bożej z Góry Karmel w Bielsku Podlaskim. Gwiazdor disco polo poznał swoją wybrankę dwa lata wcześniej, gdy grał koncert na majówce w Grabowcu, niedaleko Bielska Podlaskiego. Danusia wybrała się na imprezę ze swoją siostrą. Podobno od razu wpadła w oko Zenkowi, ale ten był zbyt nieśmiały, żeby do niej podejść, więc poprosił o pomoc swojego kolegę. W książce „Życie to są chwile” lider zespołu Akcent zdradził, że…

Zenek
Pixabay

Pierwsze zaloty

„Powiedział Danusi, że mi się podoba. Okazało się, że ja też nie byłem jej obojętny i w przerwie od występów podeszła do mnie. Zaczęliśmy rozmawiać. Po „Tulipanie” była wtedy moda na przedstawianie się nieprawdziwymi imionami. Kiedyś poznałem Cygana o imieniu Krystian i takim imieniem jej się przedstawiłem. Danusia powiedziała, że ma na imię Kinga. Najzabawniejsze jest to, iż nie byłem już wtedy anonimowy. Z drugiej strony Zenek mógł być równie dobrze czymś w rodzaju ksywki” – napisał Martyniuk w swojej biografii.

Oświadczyny

Zenon oświadczył się Danucie po ponad półtora roku znajomości – w grudniu 1988 roku.

„Zenek oświadczył mi się na dwa miesiące przed ceremonią. Kiedy wyciągnął pierścionek i zapytał, czy chcę zostać jego żoną czułam się wspaniale” – zdradza dla Fakt24 żona Zenka.

Czytaj też: Małgorzata Rozenek bardzo TO przeżyła! Fani ją pocieszają!

To był piękny dzień

Mimo iż para pobrała się w samym środku zimy – w lutym – pogoda była bardzo ładna.

„W dniu, kiedy braliśmy ślub była wiosenna aura. Podobna do tej, co jest teraz. Zenek przyjechał po mnie polonezem. Następnie wsiedliśmy w drugiego, weselnego już poloneza i udaliśmy się do kościoła” –  mówi.

Piękny gest Zenka

Ślub odbył się w kościele Matki Bożej z Góry Karmel w Bielsku Podlaskim.

„Zabawa odbyła się w takim sali Cech Rzemiosł Różnych w Bielsku. Mój tato miał swoją firmę, pracował jako tynkarz i należał do tej grupy. I właśnie w domu tej organizacji była specjalna sala weselna” – zdradza Martyniukowa.

Okazuje się, że Zenek zaśpiewał na swoim weselu.

„Pamiętam, że Zenek wystąpił na naszym weselu. Niestety, nie jestem w stanie sobie przypomnieć, jaki utwór wykonywał” – dodaje.

„Zenek wchodzi do kin”

Wiele osób zastanawia się, czy scena ślubu zostanie pokazana w najnowszym filmie o Zenku, który trafi do kin już 14 lutego. W rozmowie z portalem Fakt24, Danuta Martyniuk zdradziła, że sama nie wie, czy w produkcji uchwycono moment ich ślubu.

„Nie oglądałam jeszcze tego filmu, więc jestem ciekawa, jak to będzie wyglądało” – dodaje.

Wybierzecie się do kina na „Zenka”?

Czytaj też: Ujawniono prawdę o dziecku syna Martyniuka! Ojcem jest…

Źródło: Fakt24.pl

Zdjęcia: Instagram

Komentarze

Komentarze