Ma po 6 palców u dłoni i… osiąga dzięki temu sukcesy! Jakie?

Chłopiec z dwoma kciukami u każdej dłoni, mieszkający w indyjskim regionie Kaszmiru, chwali się, że jego choroba genetyczna pomaga mu w grze w krykieta i grach mobilnych. Poza tym dzięki dodatkowym palcom szybciej wspina się po drzewach – pisze Daily Mail.

Niezwykły przypadek

12-letni Faizan Ahmad Najar ma sześć palców u każdej dłoni. Kiedy miał dwa lata, lekarze zaproponowali amputację dodatkowych palców, ale jego rodzice nie chcieli tego robić.

„Poradziliśmy się świętego w tej sprawie, który powiedział, że po operacji nasz syn może stracić wzrok” – wyjaśnia matka chłopca.

Nie wstydzi się swojej choroby

Najar twierdzi, że nie wstydzi się swojej polidaktylii i ma nadzieję, że nie przeszkodzi mu ona w osiągnięciu życiowego sukcesu.

„Chcę zostać lekarzem” – mówi.

„Będę leczyć pacjentów, którzy urodzili się z takimi odchyleniami, aby nikt im nie dokuczał ani nie zatruwał im życia. Na szczęście ja sam rzadko miałem do czynienia z taką postawą, bo mieszkam na wsi” – tłumaczy w rozmowie z Daily Mail.

Czytaj też: Kolejny objaw koronawirusa – „COVIDOWE PALCE”. Co to dokładnie oznacza? (PRZERAŻAJĄCE ZDJĘCIA!)

palców
DM

Ma przewagę nad rówieśnikami

Faizan nie uważa, aby dodatkowe palce utrudniały mu codzienne czynności – w rzeczywistości jest z nich dumny i twierdzi, że dają mu one przewagę nad przyjaciółmi w pewnych czynnościach.

„Mając dwanaście palców jestem lepszy w grze w krykieta oraz na konsolach” – mówi.

„Jestem z tego powodu dumny. Nie czuję wstydu – taka jest wola Boga” – dodaje.

Czym jest polidaktylia?

Polidaktylia jest jedną z najczęstszych dziedzicznych anomalii kończyn u ludzi, psów, kotów i koni. Dodatkowe palce rzadko są kompletne, zwykle stanowią jedynie mały kawałek tkanki miękkiej.

Źródło: Daily Mail

Zdjęcia: Daily Mail

 

Komentarze

Komentarze