Made in Poland na etykiecie? TE polskie marki podbijają świat!

Co łączy pyszny wafelek Prince Polo, sportową koszulkę z House’a i czekoladę Wedel? Wszystkie te  produkty powstały w kraju nad Wisłą! A to dopiero początek długiej listy polskich firm…

Każdego dnia korzystamy z wielu różnych produktów, dzięki czemu realizujemy jedną z naczelnych zasad ekonomii, a mianowicie zaspokajanie potrzeb. W każdym przypadku cały mechanizm przebiega tak samo. Gdy jesteśmy głodni, sięgamy po pożywną kanapkę. Kiedy potrzebujemy ciepłego swetra na weekendowy wyjazd w góry, pędzimy na zakupy. Jeśli zaś zepsuła nam się lodówka, kupujemy kolejną. Zwykle jednak dokonując wszystkich tych czynności, nie zastanawiamy się jakie jest pochodzenie użytych produktów ani przez kogo zostały wyprodukowane. I tak, często może i wiemy, że plasterek sera, który użyliśmy do naszej porannej kanapki to Mazdamer, ale już rzadziej zagłębiamy się w jego miejsce tworzenia. Tymczasem okazuje się, że nasz Mazdamer produkowany jest przez rodzimą Mlekovitę. Sweter dorwaliśmy w polskim Reserved, a w kuchni cieszy oko lodówka Amica.

Wśród rodzimych marek, możemy znaleźć produkty z różnych kategorii. Weźmy taką branżę kosmetyczną. Wiecie, że popularne kosmetyki Ziaja również powstały w naszym kraju?  To samo tyczy się marki kosmetyków Inglot. A co z firmami odzieżowymi? Też mają się na rynku całkiem dobrze. CCC, House, Cropp,Gino Rosi i 4F wciąż są na topie!

 

https://www.instagram.com/cccshoesbags/

https://www.instagram.com/cccshoesbags/

Zdjęcie główne: https://www.instagram.com/cccshoesbags/

Komentarze

Komentarze