Majątek przekraczający MILION złotych! Poznaj listę najbogatszych kobiet w Polsce!

Tygodnik ”Wprost„ opublikował na swoim profilu listę najbogatszych kobiet w Polsce. Długie lata ciężkiej pracy przyniosły im ogromny sukces i zasłużoną pozycję. Czy domyślasz się które nazwiska zajęły stanowisko w pierwszej ”piątce„ ?

Najczęściej w mediach spotykamy się z tematem najbogatszych mężczyzn i to o nich tak naprawdę mówi się naprawdę wiele, jednak kobiety wcale nie zostają w tyle i radzą sobie równie dobrze w międzynarodowym biznesie jak ich płeć przeciwna. Przykładem na to jest dziedziczka L’Oreala Françoise Bettencourt, której majątek na ten rok wynosi ponad 73 mld dolarów. Niestety najbogatsze Polki nie mogą się pochwalić aż taką sumą pieniędzy, ale są
dowodem na to, że ciężką pracą jesteśmy w stanie bardzo dużo osiągnąć.

Najbogatszą Polką według tygodnika ”Wprost„ na 2021 jest niezmiennie Dominika Kulczyk. Córka zmarłego biznesmena Jana Kulczyka, której majątek jest szacowany na 8.3 mld złotych. Kulczyk powiększyła swój majątek w ciągu roku o 300 mln złotych, dzięki świetnym wynikom grupy energetycznej Polnergia, którą odziedziczyła.

Zaraz za Dominiką znajduje się Barbara Komorowska z majątkiem na 1.9 mld złotych i Małgorzata Adamkiewicz z majątkiem na 1.9 mld złotych – największa producentka żywności w kraju i właścicielka firmy Bakoma oraz współwłaścicielka firmy farmaceutyczno-biotechnologicznej Adamed Pharma. To te nazwiska zamknęły TOP 3 zestawienia.

Czwarte miejsce na liście z równie wysokim majątkiem na 1.8 mld złotych zajęła Grażyna Kulczyk. Jest ona mecenaską kultury i wzbogaciła się na sprzedaży Starego Browaru w Poznaniu, a także postawieniu Muzeum Sztuki Nowoczesnej w szwajcarskim mieście Sush.

Na ostatnim już piątym miejscu znajduje się Katarzyna Frank-Niemczycka z 1.1 mld złotych na swoim koncie. Frank-Niemczycka od wielu lat działa w branży farmaceutycznej, przemysłowej oraz deweloperskiej. Jest organizatorką charytatywnych koncertów gwiazd.

Na liście najbogatszych według “Wprost„ znalazły się również nazwiska, takie jak Kaczmarek Elżbieta (1.05 mld złotych), Herba Wiesława (miliard złotych), Mokrysz Teresa (miliard złotych), Podniesińska Anna (850 mln złotych) czy Olszewska Zyta (850 mln złotych).

Źródło: WP
Zdjęcie: Pexels

Komentarze

Komentarze