Małgorzata Kożuchowska modli się o pokój na granicy!

Małgorzata Kożuchowska nie unika ważnych tematów. Aktorka skomentowała sytuację na wschodniej granicy. Zamieściła poruszający wpis w mediach społecznościowych.

Własne zdanie

Małgorzata Kożuchowska postanowiła wypowiedzieć się o kryzysie na granicy polsko-białoruskiej. Aktorka nie jest obojętna na to, co dzieje się w kraju. Jednak jej przekonanie znacząco różnią się od przekonań jej kolegów po fachu. która wspiera służby mundurowe i modli się o pokój. Kożuchowska bardzo przejęła się sytuacją, która aktualnie ma miejsce na granicy. W swoich mediach społecznościowych napisała:

Dwa różne plany zdjęciowe i spektakle spowodowały, że moja uwaga musiała być szczególnie skoncentrowana na pracy, a nie było to łatwe…Tak jak pewnie każdy z Was przejmuję się i przeżywam to, co dzieje się na naszej wschodniej granicy.

Bezwzględny reżim

Aktorka napisała, że trudno jej funkcjonować, gdy ma świadomość, co bezwzględny reżim Łukaszenki robi z ludźmi. Migranci zostali oszukani przez dyktatora i wykorzystani do jego niecnych celów. Łukaszenko prowadzi grę polityczną migrantami. Małgorzata Kożuchowska napisała:

Zostaliśmy postawieni w arcytrudnej sytuacji. Obrona naszych polskich i unijnych granic to nasz oczywisty obywatelski obowiązek, a jednocześnie obowiązek ludzki pomóc tym, którzy tej pomocy potrzebują. Dziękuję i wspieram wszystkich pełniących służbę na granicy, dzięki Wam czujemy się bezpiecznie.

Modlitwa o pokój

Małgorzata Kożuchowska uważa, że w tych trudnych czasach potrzebna jest jedność i solidarność. Przyda się też modlitwa. Kożuchowska napisała:

Modlę się za wszystkich ludzi dobrej woli i modlę się o pokój. To, co uważam w tej chwili za bardzo ważne to jedność- niech nasz głos będzie głosem wszystkich Polaków wobec zagrożenia z zewnątrz. Wiele razy w naszej historii udowodniliśmy, że to potrafimy.

Aktorka zaapelowała  do wpłat na fundacje, które pomagają w kryzysie na granicy. Przypomniała też, że w najbliższą niedzielę w kościołach odbędzie się zbiórka pieniędzy na te cele.

Źródło: Instagram/ Małgorzata Kożuchowska

Zdjęcie: Instagram/ Małgorzata Kożuchowska

 

Komentarze

Komentarze