Mały twórca- czyli jak rozwijać dziecięcą kreatywność

Małe dzieci są naturalnie kreatywne. Będą eksplorować, budować, kolorować, wyrzucać lub rozsypywać wszystko, aby zobaczyć, co będzie dalej. Fajnie jest je oglądać, ale może to być frustrujące dla osoby, która musi posprzątać bałagan. Następnym razem, gdy maluch będzie w kreatywnym nastroju, pomóż mu wykorzystać część tej twórczej energii za pomocą kilku prostych pomysłów na rzemiosło, używając przedmiotów z Twojego domu.

Zanim zaczniesz, będziesz potrzebować tylko kilku podstawowych narzędzi rzemieślniczych i artystycznych, z których większość prawdopodobnie już masz w domu: papier, kredki, markery, farby, klej lub klej w sztyfcie, nożyczki dla dzieci i taśmy. Teraz jesteś gotowa do tworzenia:

#Kolorowe autostrady: połóż gazetę na stole lub przygotuj stół na projekt malowania. Znajdź jeden lub więcej starych lub mało używanych aut osobowych lub ciężarówek z grzbietami na kołach. Na kawałku makulatury połóż  spodki farbą w różnych kolorach. Następnie daj swojemu maluchowi duży kawałek papieru budowlanego do „drogi”. Poproś go, aby „poprowadził” samochód przez jeden kolor farby, a następnie „popędził” samochodem po swojej stronie, tworząc kolorowe ślady. Powtórz w innym kolorze lub innym pojazdem z różnymi znakami śladu.

#Karmnik dla ptaków: weź dużą szyszkę i zawiąż długi sznur wokół jej środka. Nałóż tłuszcz roślinny na każdej szyszkowej wypustce, a następnie obsyp ziarenkami i okruszkami chleba. Użyj linki, aby powiesić ją na drzewie i obserwuj, jak ptaki przychodzą na ucztę.

#Naszyjniki: Daj maluchowi kawałek sznurka z dużym węzłem na końcu. Następnie podaj mu duży, niegotowany makaron. Pozwól maluchowi naciągnąć makaron na sznurek, by zrobić naszyjnik. Możesz użyć różnych kolorowych makaronów do tworzenia nowych wzorów.

#Bransoletki: Potnij rurkę papieru toaletowego wzdłuż boku, a następnie wytnij kręcone paski o szerokości kilku centymetrów. Pozwól maluchowi pomalować bransoletki farbą, a następnie pomóż mu ozdobić brokatem, koralikami lub cekinami.

#Tekturowy zamek: weź duży karton, odetnij górne klapy, a następnie wytnij kwadratowy wzór „wieżyczek” na górnych krawędziach i „wieżach” na każdym rogu. Odetnij małe zaokrąglone drzwi z jednej strony, tak aby drzwi obniżyły się jako „most zwodzony”. A potem baw się dobrze pomagając maluszkowi dekorować na zewnątrz markerem, farbą, naklejkami, brokatem, wstążką, zdjęciami z czasopism lub czymkolwiek innym, co masz w domu.

DB

Źródło: justmummies.com

Foto: pinterest.com

Komentarze

Komentarze