„Mamy Kalima, Abrahama, Abdula to Polki”! SZOKUJĄCE SŁOWA w kartach pracy dla 6-latków?

Jakiś czas temu Internet obiegły szokujące zdjęcia z kart pracy „Olek i Ada”, przeznaczonych dla najmłodszych. Internauci nie kryją swojego oburzenia. Wielu z nich pokusiło się o uwagę, że to swoista propaganda! Co możemy przeczytać w książce skierowanej do 6-latków? Odpowiedź poniżej.

Mamy Kalima, Abrahama, Abdula to Polki. A tatusiowie? Tata Kalima jest z Konga, Abdula z Iraku, a Abrahama z Izraela. W kraju taty Abdula i taty Kalima trwa wojna, a u taty Abrahama – walka. Dla Kalima, Abdula i Abrahama Polska to spokojny kraj. Tutaj własny dom, posiłki, zabaw. Tutaj nie ma wojny, nie ma walk – jest spokojne życie – możemy przeczytać w tekście podręcznika „Olek i Ada”.

Tekst wywołał prawdziwą burzę w internecie i stał się polem do dyskusji. Rodzice niektórych dzieci są zaniepokojeni tego typu „czytankami”. Wyraz swojego niezadowolenia opublikowali również przedstawiciele portalu Najwyższy czas, którzy stwierdzili, że „według tego modelu polskie kobiety mają żenić się z Żydami i Murzynami i ma być to absolutnie normalne(…)to relikt tresury, którą chciała narzucić Polsce Platforma Obywatelska”.

Sprawę nagłośnił jeden z użytkowników platformy Twitter. Zamieścił on na swoim profilu zdjęcia, na których widzimy wspomniany wyżej tekst czytanki dla dzieci. Książka podzieliła Polaków. Jedni są zażenowani, inni zbulwersowani, jeszcze inni nie widzą w tekście nic złego. Co na to wydawcy kart pracy dla maluchów?

„W załączniku do rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 14 lutego 2017 r. tj. Podstawie programowej wychowania przedszkolnego dla przedszkoli, oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych oraz innych form wychowania przedszkolnego w Zadaniach przedszkola zwrócono uwagę na poznawanie innych kultur(…)Mamy świadomość, że w naszym kraju są dzieci, których jedno z rodziców jest innej narodowości. W tekście nie propagujemy żadnych konkretnych zachowań, wyznań, akcentów politycznych”- tak sprawę tłumaczy Maciej Barański z wydawnictwa MAC, wydawcy cyklu „Olek i Ada”.

szokujące słowa w kartach pracy dla 6-latków, karty pracy dla 6-latków, edukacja

Zobacz też: 8-latek opisał swoje życiowe wartości! Oberwał od nauczycielki! [FOTO]

Źródło: Twitter

Źródło zdjęcia: Twitter

 

Komentarze

Komentarze