MARTA KACZYŃSKA o akcji #SEXEDPL. Zobacz jak do KAMPANII odniosła się CÓRKA byłego PREZYDENTA!

Kampania #sexedpl jest obecnie najchętniej i najgłośniej komentowaną akcją społeczną. Nie brakuje jej zwolenników, ale nie milkną też słowa krytyki. 

Zainicjowana przez supermodelkę, Anję Rubik, akcja ma na celu szerzenie edukacji seksualnej. Według autorki jest ona odpowiedzią na brak takiej edukacji w polskich szkołach oraz planowemu przez rząd ograniczeniu dostępu do antykoncepcji. 

Do sprawy postanowiła odnieść się też córka byłego prezydenta, Marta Kaczyńska. Krytykuje ona m. in. infantylny sposób przedstawienia tematyki oraz brak poruszania ważnych kwestii dotyczących dojrzewaniu emocjonalnemu młodych ludzi.  Uważa bowiem, iż w materiale powinny znaleźć się informacje dla młodzieży, że nie warto spieszyć się z rozpoczęciem życia seksualnego, a odpowiednio do niego dojrzeć. Tym bardziej, że seks uprawiany tylko z pobudek fizycznych utrudnia kształtowaniu kontaktów i wytwarzaniu głębszych więzi.

Organizatorom kampanii zarzuca także brak informacji o zagrożeniach jakie niesie za sobą masturbacja, a mianowicie o możliwości uzależnienia się od niej. 

Zdania na temat akcji są mocno podzielone. Ale dobrą stroną tej dyskusji jest pochylenie się nad tematem edukacji seksualnej w naszym kraju i wypracowaniu wspólnego stanowiska, jak należy edukować młodzież w kwestii seksualnej.

źródło: newsweek.pl

źródło: instagram

KB

Komentarze

Komentarze