Masz BRZYDKIE WORKI POD OCZAMI? Oto NIEZAWODNY SPOSÓB, aby się ich pozbyć!

Worki pod oczami pojawiają się nawet po przespanej nocy i bynajmniej nie dodają urody. Skąd się biorą i jak się ich pozbyć? Przedstawiamy niezawodne sposoby zniwelowania nieprzyjemnych obrzęków, pojawiających się po nieprzespanej nocy.

Brak odpowiedniego nawodnienia organizmu, nadmiar słońca, spożywanie dużej ilości alkoholu czy też przysłowiowy kac po całonocnej imprezie- wszystko to może spowodować, że obudzimy się z brzydkimi workami pod oczami. Jak się ich pozbyć? Oto niezawodne, a przy tym proste i domowe sposoby.

Okłady z plastrów ziemniaka

Ziemniaki w swoim składzie zawierają dużą ilość potasu, który pozytywnie wpływa na zniwelowanie opuchlizny. Skrobia natomiast działa przeciwzapalnie. W jaki sposób przygotować okłady z plastrów ziemniaka? W pierwszej kolejności, ziemniaki należy obrać, następnie je umyć i przygotować z odkrojonego kawałka dwa plastry, o grubości około pół centymetra. Plastry przykładamy do dolnej powieki na 6-10 minut.

Schłodzone łyżeczki.

Sposób wydaje się banalny, ale jest naprawdę niezawodny! Schłodzone wcześniej w lodówce łyżki przykładamy do oczu w taki sposób, by u dołu była wygięta strona. Czynność powinna trwać około 10 minut.

Kompres z kostek lodu

Do przygotowania kompresu, potrzebujesz dwóch kostek lodu. Warto pamiętać, że powinny być one pokruszone. Następnym krokiem jest umieszczenie ich do foliowych torebeczek lub czystej ściereczki kuchennej. Zimny kompres spowoduje spowoduje zwężenie naczyń limfatycznych.

Zobacz też: Masz ZMARSZCZKI? Ten TANI I SKUTECZNY sposób zdziała CUDA!

Źródło: zdrowie.gazeta.pl, interia.pl

Źródło zdjęcia: pixabay.com

Komentarze

Komentarze