Masz wystający brzuch po ciąży? Powodem wcale nie jest tłuszcz!

Ciąża to niewątpliwie wyjątkowy czas dla każdej kobiety. W niedługim jednak czasie po nim większość kobiet zaczyna walkę o ciało sprzed ciąży. Uporczywe ćwiczenia w pocie czoła oraz dieta stają się nieodłącznym elementem życia. Do tego dochodzą nieprzespane noce i chroniczne zmęczenie.

Niektóre matki od razu dochodzą do wymarzonej sylwetki, inne potrzebują na to trochę czasu. Frustracja pojawia się wtedy, gdy nie sposób zrzucić zalegającej fałdy brzusznej, a gdy do tego dochodzi nietrzymanie moczu i kału, to depresja gotowa.

Niewiedza kobiet, a nawet i lekarzy jest zatrważająca. Przyczyną tych dolegliwości w przeważającej większości jest rozejście mięśnia prostego. Wykrywając u siebie rozejście mięśni nie należy popadać w panikę. Da się bowiem leczyć tę dolegliwość. Istnieje kilka możliwości. Ważne są regularne ćwiczenia, których cała masa jest w Internecie, ale warto mimo wszystko udać się do specjalisty, który dobierze indywidualnie ćwiczenia. Bywa również tak, iż pogłębiona kresa biała nie jest możliwa do skorygowania i należy poddać się operacji. Jednak to już ostateczność. Rozejścia mięśnia prostego nie sposób w stu procentach unikąć, jednak kobiety są w stanie w dużej mierze mu zapobiec. Ważne bowiem są odpowiednia ćwiczenia przed ciążą i w czasie ciąży.

Do przyjścia maluszka na świat nie wystarczy przygotować ubranka, ale też samą siebie i swoje ciało.

Komentarze

Komentarze