Dziecko i Figura

Główna

MASZ TEN KOLOR OCZU? Koniecznie to przeczytaj!

oc

Wiele mówi się o tym, że z oczu można odczytać odzwierciedlenie charakteru oraz duszy. Czy zatem kolor oczu zdradza więcej niż możemy to sobie wyobrazić?

Za kolor oczu u człowieka odpowiedzialne są geny. Ruth Williams-okulista w Wheaton Eye Clinic w Chicago twierdzi, że osoby z niebieskimi lub jasnymi tęczówkami wydają się być bardziej wrażliwe na działanie światła.

 

Oczy koloru niebieskiego, zielonego czy szarego mają jasny odcień tęczówki. Dlatego należy pamiętać o noszeniu okularów przeciwsłonecznych chroniących wzrok przed promieniowaniem UV.

 

Natomiast Naukowcy z Orebro University w Szwecji dowiedli, że kolor oczu jest ściśle powiązany z typem osobowości. Kobiety o jasnych oczach mają przeciętnie większą tolerancję na ból i dyskomfort niż posiadaczki ciemniejszych oczu. Co więcej, kobiety o niebieskich oczach radzą sobie o wiele lepiej z depresją poporodową i są na nią mniej podatne.

 

ZOBACZ TEŻ:TEN mężczyzna ZMARŁ, bo ZJADŁ ŚLIMAKA! Czy MYJESZ dokładnie PACZKOWANĄ SAŁATĘ?!

 

Zaobserowano także, że osoby o jaśniejszym kolorze oczu mogą mieć większe tendencje do egocentryzmu i rywalizacji niż pozostali uczestnicy eksperymentu. Niebieskie oczy niosą ze sobą jednak zwiększone ryzyko na pewne choroby, w tym m.in alkoholizm.

 

Źródło:zdrowepasje/pixabay

  
Wyżej