Masz wątpliwości PRZED ślubem? Psychologowie ostrzegają!

Niektóre kobiety miewają przed ślubem wątpliwości. Dowiedz się, dlaczego nie należy ich ignorować!

Pamiętacie „Uciekającą Pannę Młodą”? Bohaterka grana przez Julię Roberts, która z kościelnych ucieczek uczyniła swój znak rozpoznawczy, to oczywiście skrajny przypadek ślubnej fobii. Ale przecież niewielkie wątpliwości przed powiedzeniem „tak” to chyba normalna sprawa? Otóż niekoniecznie.

Watpliwości przed ślubem

Psychologowie z Uniwersytetu Kalifornijskiego postanowili sprawdzić, czy przedślubne wątpliwości odbijają się negatywnie na dalszym pożyciu pary. Wywiady, przeprowadzone wśród ponad 230 małżeństw z Los Angeles, dostarczyły im odpowiedzi: tak.

Zaskakujące odkrycia

Żony, które przed zamążpójściem nie były pewne swojego narzeczonego, 2,5 raza częściej niż pozostałe kobiety, rozwodziły się w ciągu pierwszych czterech lat małżeństwa. Wśród par, które przetrwały, partnerki z pierwotnymi wątpliwościami były znacznie mniej zadowolone ze swoich związków.

W grupie małżeństw, gdzie oboje partnerzy doświadczali wątpliwości przed ołtarzem, rozwiodła się aż jedna na pięć, podczas gdy małżeństwa pewne swojego wyboru, zakończyły się rozstaniem tylko w 6%. Co ciekawe, tylko 36% par szło do ślubu bez żadnego wahania, co oznacza, że w blisko 65% przypadków jedno z małżonków było nieprzekonane, co do słuszności swojego wyboru!

W ślubnej ruletce najwyraźniej jednak nie warto ryzykować.

Czytaj też: Traktowała go jak bankomat! Zemścił się w dniu ślubu

Źródło: CNN

Zdjęcie: Pixabay

Komentarze

Komentarze