Matka KAZAŁA iść synom 7 KM NA MROZIE z wielkim NAPISEM. Zasłużyli?

Rodzice mają odmienne metody wychowawcze. Stosują różne nagrody za dobre zachowanie i kary za to niewłaściwe. W tym drugim przypadku matka dwójki chłopców, Kanadyjka, zawstydziła swoich synów.

Chłopcy byli niemili dla kierowcy autobusu, którym jeździli do szkoły i z niej wracali. Ich mama dowiedziała się o tym i postanowiła ukarać synów. W jaki sposób?

Kobieta kazała im iść do szkoły pieszo. Odcinek pomiędzy domem a placówką edukacyjną ma długość ok. 7 kilometrów. Chłopcy pokonywali go przez 2 godziny. Na dodatek musieli iść, niosąc w rękach karton z informacją, dlaczego spacerują.

Jej treść była następująca: Byliśmy źli i niegrzeczni dla kierowcy naszego autobusu. Mama kazała nam iść.

Kobieta kazała im odbyć karę zimą, kiedy panowały niskie temperatury powietrza, a na drodze było ślisko. Swoim pomysłem pochwaliła się w mediach społecznościowych.

Jej metoda wychowawcza spotkała się z krytyką. Zdaniem Tiny Gatt z fundacji walczącej z przemocą wobec dzieci takie zachowanie matki zawstydza dzieci. To uczucie nie motywuje ich do tego, aby poprawili swoje zachowanie. Mogą więc nie wyciągnąć wniosków.

kara dla dzieci, niegrzeczne dzieci, błędy wychowawcze


Zobacz też: Dzieci stoją przy ścianie, ona pije piwo. “To przemoc. Mam nadzieję, że cię złapią”

Źródło: cbc.ca
Źródło zdjęć: Facebook, pixabay.com

Komentarze

Komentarze