Meghan Markle urodziła! Lilibet Diana waży 3,5 kg!

Meghan Markle i książę Harry po raz drugi zostali rodzicami. Ich córeczka, Lilibet Diana przyszła na świat 4 czerwca w szpitalu w Santa Barbara. Dziewczynka waży 3,5 kilograma.

Lilibet Diana

Dziewczynka, która urodziła się w ubiegły piątek otrzymała imiona po swojej babci i prababci. Lilibet Diana przyszła na świat o godzinie 11:40 w szpitalu w Santa Barbara w Kalifornii w USA. Meghan Markle i książę Harry o narodzinach córeczki poinformowali w specjalnym oświadczeniu. Napisali, że zarówno córeczka jak i mama czują się dobrze i są zdrowe. Sussexowie na pisali:

Z wielką radością Harry i Meghan, książę i księżna Sussex, witają na świecie swoją córkę Lilibet „Lili” Dianę Mountbatten-Windsor.

Facebook/Meghan, Duchess of Sussex

Hołd dla księżnej Diany i dla królowej

Imię nadane córeczce jest hołdem dla mamy księcia Harry’ego, księżnej Diany. Z kolei imię Lilibet to imię po prababce, królowej Elżbiecie II. To wielki ukłon w stronę monarchini. Właśnie w ten sposób najbliżsi zwracają się do królowej Elżbiety II. Meghan Markle i książę Harry napisali w specjalnym oświadczeniu:

Lili otrzymała imię po swojej prababci, Jej Wysokości Królowej, której rodzinnym pseudonimem jest Lilibet. Jej drugie imię, Diana, zostało wybrane, by uczcić jej ukochaną nieżyjącą babcię, księżną Walii. To drugie dziecko pary, która wychowuje również dwuletniego syna Archiego Harrisona Mountbattena-Windsora. Książę i księżna dziękują za wszystkie miłe życzenia i modlitwy, gdy cieszą się tym wyjątkowym czasem jako rodzina.

Szczęśliwym rodzicom gratulujemy!

Źródło: edziecko

Zdjęcia: Facebook/Meghan, Duchess of Sussex

Komentarze

Komentarze