Przeszła MENOPAUZĘ na własne ŻYCZENIE. Na jej miejscu każda kobieta by to zrobiła

Zazwyczaj w okres menopauzalny wchodzą kobiety między 45. a 50. rokiem życia. Czasami jednak przekwitanie pojawia się dużo wcześniej. Tak było w przypadku Monique McLoughlin.

Wczesna menopauza
Dziś kobieta ma 35 lat. Przeszła menopauzę 3 lata temu. Monique sama zdecydowała się na medyczne wywołanie przekwitania. Było to konieczne dla ochrony jej zdrowia i życia.

Nowotwór
Okazało się, że kobieta znajduje się w grupie o podwyższonym ryzyku zachorowania na raka jajników. W 2008 r. w jednym z nich wykryto torbiel o niskim potencjale złośliwości. Usunięto go. Kilka lat później w lewym jajniku wykryto cystę. Istniało ryzyko, że rozwinie się choroba nowotworowa.

Szansa
Monique chciała ochronić życie. Zdecydowała się więc na menopauzę. Był to trudny okres, kobieta źle go zniosła fizycznie i psychicznie. Miała typowe objawy, to znaczy uderzenia gorąca, skarżyła się na wrażenie niepokoju.

Zazwyczaj okres okołomenopauzalny zaczyna się kilka lat, zanim pojawi się menopauza i kończy kilka lat po niej. W przypadku Monique ten proces przebiegł bardzo szybko. Mimo złego samopoczucia kobieta zyskała szansę na życie w zdrowiu. Do formy powróciła po upływie około 1 roku.

Na szczęście przed pojawieniem się problemów ze zdrowiem Monique urodziła dwoje dzieci. Gdyby zwlekała z decyzją o potomstwie, mogłaby nigdy nie zostać mamą.

Zobacz też: 44-latka myślała, że przechodzi MENOPAUZĘ. Okazało się, że to INNA CHOROBA 

Źródło: dailymail.co.uk
Źródło zdjęcia: dailymail.co.uk

Komentarze

Komentarze