Miał ZARAZKI NA CAŁEJ TWARZY! “Nie unikniesz KORONAWIRUSA”

Mówi się, że zakażenie koronawirusem nas ominie, jeśli nie mamy styczności z zarażoną osobą. Wtedy unikniemy chorobotwórczych zarazków. Okazuje się jednak, że niekoniecznie.

Mark Rober, youtuber, który przygotowuje treści o tematyce popularnonaukowej, postanowił udowodnić, że nie da się uniknąć koronawirusa. Łatwo się nim zakazić.

Przeprowadził eksperyment, w którym wzięła udział nauczycielka i dzieci. Odbył się on w szkole. Kobieta miała pokryte ręce substancją Glo Germ, czyli płynem, którego nie widać na pierwszy rzut oka. Miała ona imitować zarazki. Dzieci o tym nie miały pojęcia.

Kobieta stała przed drzwiami do klasy i przywitała się poprzez uściśnięcie ręki tylko z 3 pierwszymi osobami. Dzień w szkole następnie przebiegał tak jak zawsze. Po pewnym czasie w szkole pojawił się Rober z lampą ze światłem ultrafioletowym.

Sprawdził, gdzie są cząsteczki substancji Glo Germ. Były one wszędzie! Na meblach, ścianach, rękach i twarzach dzieci, jak i nauczycielki.

Okazuje się, że nieświadomie dotykamy swojej twarzy bardzo często w ciągu dnia. Przenosimy na nią zarazki znajdujące się na rękach.

Musimy je więc myć bardzo często i bardzo dokładnie! Trzeba to robić nawet, jeśli nie wychodziliśmy z domu, wykorzystując w tym celu mydło. Warto też dezynfekować najczęściej używane powierzchnie w mieszkaniu.

Eksperyment Robera pokazuje, że zakażenie koronawirusem jest możliwe, nawet jeśli nie mamy bezpośredniego kontaktu z chorą osobą, ponieważ zarazki mogą być wszędzie.

Zobacz też: Tyle osób MOŻE ZABIĆ KORONAWIRUS! Najgorszy scenariusz

Źródło: Interia
Źródło zdjęcia: Youtube

Komentarze

Komentarze