Miała BRZUCH JAK BALON. Nikt nie podejrzewał, że to objaw GROŹNEJ choroby

16-letnia Bethany zauważyła, że jej brzuch zaczął się powiększać. Stało się to niespodziewanie. Rodzina nastolatki była przekonana, że jest ona w ciąży. Kiedy Bethany zgłosiła się do lekarza, ten nie miał dla niej dobrych wieści. Sam był w szoku.

Bolesny brzuch
Rosnący brzuch sprawiał nastolatce ból. W szpitalu dowiedziała się, że ma on rozmiary ciążowego brzucha kobiety w szóstym miesiącu. Chociaż Bethany przekonywała ich, że na pewno nie spodziewa się dziecka, personel medyczny postanowił wykonać badanie USG.

Torbiel
Nie wykazało ono ciąży, ale chorobę. Okazało się, że w brzuchu Bethany znajdowała się torbiel ogromnych rozmiarów. Miała 28 centymetrów szerokości i 35 centymetrów długości. Urosła ona w jajniku. Ze względu na wielkość naciskała na okoliczne narządy wewnętrzne, powodując ból.

Zagrożenie życie
Na szczęście torbiel nie pękła. Inaczej nastolatka mogłaby umrzeć na skutek przedostania się jej zawartości do organizmu. Lekarze wycieli tę narośl.

Dziś Bethany apeluje do kobiet, aby nie zwlekały z wizytą u lekarza. Zachęca, aby sprawdzały stan zdrowia, gdy tylko coś zacznie je niepokoić.

brzuch jak balon, duży brzuch, torbiel w jajniku

Zobacz też: 11-latkę bolał brzuch. Okazało się, że to SKURCZE PORODOWE

Źródło: dailymail.co.uk
Źródło zdjęć: dailymail.co.uk

Komentarze

Komentarze