Chcesz, by Twoje dziecko występowało w reklamach? Przeczytaj koniecznie!

Wszyscy Ci mówią, że Twoje kochane maleństwo jest tak piękne, że powinno zostać modelem i występować w reklamach? Sprawdź czy jest to odpowiednie zajęcie dla Twojego dziecka i czy ma to coś, czego potrzeba?

Poprosiliśmy dwóch najlepszych agentów w branży i matkę „małej modelki”, aby podzielili się swoimi spostrzeżeniami i najlepszymi wskazówkami dotyczącymi przebijania się do świata modelingu. Dowiedz się, jak wygląda modeling dla dzieci i rodziców oraz jak rozpocząć karierę w branży.

Czy Twoje dziecko ma to, czego potrzeba, aby zostać modelem?

Aby dziecko było dobrym modelem, potrzeba dużo więcej niż ładnej buzi. Temperament i osobowość są tak samo kluczowe dla sukcesu dziecka.
„Nikt nie zatrudni dzieci do reklamy, jeśli nie są miłe „, mówi Patti Fleischer, właściciel Generation Model Management w Nowym Jorku. „Bycie słodkim i ślicznym jest ważne, ale najważniejsze jest to, czy dziecko potrafi się grzecznie zachowywać i być w stanie słuchać wskazówek „.

Carey Olsen z Ford Models w San Francisco zgadza się z tym. „Temperament jest bardzo ważny: dziecko musi czuć się swobodnie rozmawiając z nieznajomymi i realizując polecenia, powinno też być w stanie poradzić sobie w tłumie innych dzieci i potrafić skupić się na przesłuchaniu”.

Zanim zaczniesz chodzić ze swoim dzieckiem na castingi, zadaj sobie pytanie, czy Twój maluch czuje się dobrze wśród innych dzieci i dorosłych. Czy jest śmiały i towarzyski? Czy potrafi skupić uwagę przez dłuższy okresy czasu? Jeśli odpowiedź brzmi „tak”, Twoje dziecko może mieć odpowiednią osobowość do bycia modelem.

Laura, której 28-miesięczna córka zajmuje się modelingiem od roku, mówi, że temperament dziewczynki pomógł jej odnieść sukces. „Moja córka jest bardzo towarzyska, uśmiecha się cały czas, osobowość zdecydowanie widać w kadrze aparatu. Jeśli masz nieśmiałe dziecko, nie ma sensu zmuszać go do modelowania. Nie będzie się dobrze bawić, prawdopodobnie nie zostanie wybrane do pracy, a Ty i ono staniecie się nieszczęśliwi.

Zastanów się także, czy Ty i Twoje dziecko poradzicie sobie z rozczarowaniem. Olsen ostrzega: „Możesz odbyć wiele castingów i przesłuchań, zanim znajdziesz pracę. W świecie modelingu jest tak jak w świecie dorosłych – słyszysz wiele nie, zanim usłyszysz jedno tak”. Nawet matkom, których dziecko już brało udział w reklamach i sesjach, mogą przeszkadzać takie odrzucenia. „Moja córka kiedyś dostała pracę i wystąpiła w reklamie, ale potem agencja wybrała inną dziewczynkę z katalogu” – mówi Laura. „Byłam zdruzgotana, bolało tak bardzo, że uważali, że ktoś inny jest lepszy od mojej córki”.
Kolejne kluczowe pytania, które musisz sobie zadać to: Czy Twoje dziecko chce być modelem, i czy Ty chcesz, aby Twoje dziecko było modelem?

Większość dzieci samo daje znać, czy czują się swobodnie przy obcych i cieszą się byciem w centrum uwagi. Czasem trudniej jest dostać takie informacje od starszego dziecka. Niektóre dzieci mówią, że są zainteresowane modelingiem tylko po to, by zadowolić swoich rodziców.

Bez chęci dążenia do sukcesu większość dzieci nie poradzi sobie dobrze i nie zaistnieje w branży. „To musi być coś, co dziecko chce robić i coś, co sprawia mu przyjemność, będąc jednocześnie zabawą.” – mówi Fleischer.

DB
Źródło: babycenter.com

Komentarze

Komentarze