MORDERCY LIBIDO. To dlatego nie masz ochoty na seks

Obniżone libido to problem zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Może być efektem stresu i zmęczenia, ma na nie wpływ również wiek oraz kondycja fizyczna i psychiczna. Nie bez znaczenia są także leki, które przyjmujemy.

Oto środki farmakologiczne, które sprawiają, że nie mamy ochoty na seks. Dotyczy to osób, które przyjmują je regularnie.

Antydepresanty
Leki antydepresyjne działają dwojako. Po pierwsze, podnoszą poziom serotoniny, hormonu szczęścia, w organizmie. Po drugie, obniżają libido. W przypadku mężczyzn skutkiem ich przyjmowania mogą być problemy z erekcją.

Jeżeli borykamy się z depresją i stosowane leki powodują te skutki uboczne, możemy próbować z nią walczyć inaczej. Warto zacząć uprawiać sport. W trakcie aktywności fizycznej wytwarzane są endorfiny, a osoby ćwiczące regularnie mają większą ochotę na seks.

Tabletki antykoncepcyjne
Ta metoda zapobiegania ciąży nie pozostaje bez wpływu na libido. Okazuje się, że 30% kobiet je stosujących ma problemy seksualne. Tak wynika z badań opublikowanych w Journal of sexual medicine. Jakie? To nie tylko niski libido, ale też ból w trakcie stosunku płciowego i brak orgazmu.

W tym przypadku warto rozważyć wybór innej metody antykoncepcyjnej.

Leki przeciwbólowe
Te preparaty dostępne na receptę również mogą mieć negatywny wpływ na życie seksualne. Jeśli stosujemy je często, możemy borykać się z obniżonym libido. Jak to możliwe?

Leki o działaniu przeciwbólowym obniżają stężenie testosteronu w organizmie (hormon ten ma bezpośredni wpływ na nasze libido). W efekcie możemy nie mieć ochoty na seks. Kolejnym zagrożeniem wynikającym z regularnego, częstego zażywania środków przeciwbólowych jest ryzyko przedawkowania.

Zobacz też: ZABÓJCY POŻĄDANIA. Oto 5 rzeczy, których NIE WOLNO robić przed seksem

Źródło: health.com
Źródło zdjęcia: pixabay.com

Komentarze

Komentarze