Można przewidzieć PRZEBIEG COVID-19! Proste badanie!

Naukowcy z Getyngi byli w stanie przewidzieć na podstawie prostego badania moczu przebieg zakażenia COVID-19. Zdaniem ekspertów, działanie to może uratować życie wielu pacjentów.

Początkowe stadium

Mimo iż w początkowym stadium COVID-19 ma dość łagodne objawy, już po upływie około tygodnia stan pacjentów w ciężkich przypadkach drastycznie się pogarsza.

„U osób z chorobami współistniejącymi czy starszych pacjentów dzieje się to często tak szybko, że dochodzi do znacznego uszkodzenia płuc, naczyń krwionośnych i innych narządów, tak że na terapię może być już za późno. Można jednak temu zapobiec” – twierdzą lekarze z kliniki uniwersyteckiej w Getyndze.

Czytaj też: Kiedy skończy się pandemia koronawirusa? Krzysztof Jackowski PODAŁ DATĘ!

badanie
Pixabay

Wystarczy badanie moczu

„Eksperci wykazali, że nawet na kilka dni przed gwałtownym pogorszeniem się stanu pacjenta, badanie moczu może wykazać, czy pacjentowi grozi ciężki przebieg choroby i jaką należy zastosować terapię” – donoszą m.in. portal n-tv i Redaktionsnetzwerk Deutschland.

„Stwierdziliśmy anomalie w próbkach moczu pacjentów z COVID-19, których stan w ciągu kilku dni bardzo się pogorszył” – tłumaczy prof. Oliver Gross, autor pracy badawczej na ten temat opublikowanej w czasopiśmie medycznym „The Lancet“.

Badanie na wczesnym etapie

Niezwykle istotne jest, aby takie badanie było wykonane jak najwcześniej. Zdaniem badaczy, badanie moczu już na wczesnym etapie COVID-19 może w decydujący sposób przyczynić się do wczesnego rozpoznania tych komplikacji i ich terapii. Dzięki temu można zapobiec powstania u pacjentów stanu zagrażającego życiu czy nawet śmierci.

„Poza tym u pacjentów można odpowiednio wcześniej zastosować specjalne terapie” – dodała współautorka pracy badawczej Simone Scheithauer.

Czytaj też: Polska PŁACZE! Z powodu koronawirusa NIE ZJEMY już w tym roku…?

Źródło: DW

Zdjęcia: Pixabay

Komentarze

Komentarze