Myjesz BEZ OPAMIĘTANIA ręce? To może mieć FATALNE konsekwencje!

Dermatolodzy ostrzegają przed niebezpieczeństwem przesuszenia skóry ze względu na częste mycie rąk mydłem i stosowaniem środków antyseptycznych.

Według ekspertów, warto stosować środki antyseptyczne do dezynfekcji rąk nie więcej niż dwa razy dziennie. Jednocześnie zaleca się stosowanie środków dezynfekujących tylko w przypadku osób przebywających w miejscach publicznych.

Lekarze zalecają również, aby nie myć rąk co pięć minut. Zauważają, że ​​optymalna liczba takich procedur nie powinna przekraczać sześć razy dziennie.

Z kolei kosmetyczka Galina Kashtanova wskazała na potencjalne problemy skórne u tych, którzy próbują walczyć z wirusem za pomocą leków zawierających chlor, takich jak chlorheksydyna. Zgodziła się również z opinią lekarza na temat potrzeby stosowania kremów ochronnych.

Światowa Organizacja Zdrowia zaleciła regularne mycie rąk i leczenie antyseptyczne na bazie alkoholu jako ochronę przed koronawirusem. Eksperci stawiają higienę rąk na pierwszym miejscu w celu zapobiegania rozprzestrzenianiu się grypy i zakażenia koronawirusem. „Mycie mydłem usuwa wirusy. Jeśli nie można umyć rąk mydłem i wodą, użyj ściereczek zawierających alkohol lub chusteczek dezynfekujących ”- mówią eksperci.

Komentarze

Komentarze