Myślisz o przedłużeniu rzęs? Oto 5 rzeczy, które musisz wiedzieć, zanim się zdecydujesz!

Obecnie, przedłużanie rzęs ciesz dużą popularnością, zwłaszcza przed świętami i Sylwestrem. Sama zastanawiasz się czy spróbować? Zanim się zdecydujesz, warto zagłębić się w temacie. Oto 5 najważniejszych kwestii.

https://pl.freepik.com/
  1. Przedłużenie rzęs zajmuje co najmniej godzinę

Zabieg przedłużania i/lub zagęszczania, zajmuje minimum godzinę. Oczywiście wszystko zależy od tego, jaką metodą mamy robione rzęsy, od wprawy kosmetyczki i od gęstości naszych naturalnych rzęs. W tym czasie musisz leżeć z zamkniętymi rzęsami.

  1. Uzupełnienie mniej więcej co 3 tygodnie

Przedłużone rzęsy trzeba regularnie uzupełniać. Takie rzęsy wypadają wraz z naszymi naturalnymi, i przez to robią się puste miejsca. Oczywiście tempo wypadania zależy od kondycji naszych rzęs naturalnych, oraz od długości i sposobu zagęszczenia (im dłuższe i grubsze rzęsy doklejamy, tym częściej trzeba je uzupełniać).

  1. Trzeba zrezygnować w tłustych kosmetyków

Do pielęgnacji okolic oczu, a nawet całej twarzy, nie należy stosować tłustych produktów, np. olejów. Klej użyty do aplikacji rzęs, traci wtedy swoje właściwości, co prowadzi do ‘gubienia’ rzęs. Dodatkowo, przez 48 godzin po aplikacji, nie wolno moczyć oczu.

  1. Na początku możesz czuć dyskomfort

Tak jak do wszystkiego, do nowych rzęs trzeba się przyzwyczaić. To kwestia bardzo indywidualna. Jednak wiele kobiet, na początku odczuwa dyskomfort. Jeżeli masz nawyk pocierania oczu, musisz się dobrze zastanowić, czy to zabieg da Ciebie.

  1. Wybór dobrej kosmetyczki

To bardzo ważne! Poszukaj sprawdzonej stylistki rzęs. Tylko taka osoba, może zaaplikować Ci sztuczne rzęsy poprawnie. Dobra kosmetyczka doradzi, jakie rzęsy powinnaś dokleić (długość, grubość, skręt). Dzięki poprawnej aplikacji, nie zniszczysz swoich naturalnych.

Zdecydujesz się na przedłużenie? A może już korzystasz z takich usług?

 

 

 

 

Komentarze

Komentarze