Myślisz, że nie spotyka Cię nic DOBREGO czy MIŁEGO? Zdradzamy 4 sprawdzone SPOSOBY na SZCZĘŚCIE!

Często wydaje nam się, że nasze życie nie ma blaski i brakuje w nim szczęśliwych momentów. Ale to nieprawda! Takie chwile spotykają każdego z nas, tylko nie zawsze potrafimy je zauważyć i… odczuć. Jakie jest więc rozwiązanie?

 

Wyobraź sobie zaaferowaną panią domu, która właśnie wydaje przyjęcie. Przy stole przysiada tylko na chwilę, głównie kursuje pomiędzy kuchnią i salonem a to zabierając brudne naczynia, a to donosząc nowe dania.

W którym momencie jest (czy była) szczęśliwa? Gdy robiła zakupy, gdy zajmuje się gośćmi, a może gdy wszyscy już pójdą i odetchnie z ulgą, że wszystko się udało?

 

Otóż radość i spełnienie można odczuwać w każdym z tych momentów, trzeba tylko być ŚWIADOMYM!

Jakie są zatem cztery sposoby na szczęście?

 

1. PRZEWIDYWANIE I OCZEKIWANIE SZCZĘŚLIWYCH CHWIL – możemy się tego uczyć od naszych dzieci, które z radosnym nastawieniem oczekują na przykład na swoje urodziny, wyjazd na wakacje itp.; także przygotowania do różnych wydarzeń powinniśmy traktować z pozytywnym nastawieniem np. zakupy i szykowanie przyjęcia, to NIE nużące zajęcie tylko radosne przygotowanie z oczekiwaniem na przyjemne spotkanie ze znajomymi czy rodziną.

 

2. ODCZUWANIE (SMAK) SZCZĘŚCIA – to „coś” właśnie się dzieje, może więc jesteś zbyt zdenerwowana czy przejęta, by poczuć, że to jest właśnie TERAZ, ale jednak warto się zatrzymać, by powiedzieć sobie, że to jest to! Zgodnie z cytatem „Trwaj, chwilo, jakże jesteś piękna!”

 

3. WYRAŻANIE SZCZĘŚCIA – jak cieszą się dzieci? Czy „duszą” radość w sobie…? Cieszmy się, mówmy, że jesteśmy zadowoleni, szczęśliwi, że jest nam miło, a takich momentów będzie więcej!

 

4. PRZYWOŁYWANIE I WSPOMINANIE SZCZĘŚLIWYCH PRZEŻYĆ – wracając z rodzinnej wycieczki rozmawiajmy o tym, co było fajne, czy zabawne; wspominajmy dobre chwile, róbmy zdjęcia i nie trzymajmy ich w telefonie, tylko włóżmy wysiłek w przygotowanie albumów ze zdjęciami – miło będzie powspominać szczęśliwe zdarzenia z naszego życia.

 

Odczuwanie szczęścia możemy wzmacniać lub… minimalizować. Może trochę trudniej jest nastawiać się na radość niż marudzić, ale gdy nabierzemy wprawy w szczęściu, wszystko będzie łatwiejsze!

 

fot. pixabay

Komentarze

Komentarze