Na ratunek odwodnionej skórze! Poznaj 4 skuteczne kosmetyki!

Każda z nas marzy o gładkiej i jędrnej skórze . W tym celu próbuje różnych kosmetycznych specyfików. Nie zawsze pamiętając o zapoznaniu się ze składem, który jednak jest kluczowy w dokonaniu wyboru. Bowiem przykładowo szukając produktów, które nawodnią skórę potrzebna jest duża zawartość humektantów, które wiążą wodę w naskórku. Zobaczcie jakie rodzaje kosmetyków są ich sprzymierzeńcami!

Na wstępie trzeba zaznaczyć, że nawodnienie, a nawilżenie skóry to dwie odrębne kwestie. Otóż nawodnenie związne jest z wtłoczeniem wody do wierzchnich warstw skóry. Natomast druga czynność polega na zatrzymaniu ucieczki wody z naskórka, tak aby skumulowana wilgoć nie wyparowała. Dlatego jeśli twoja skóra jest sucha, wiotka i matowa prawdopodobnie w twojej codziennej pielęgnacji brakuje kosmetyków nawadniających, których podstawą są właśnie humektanty, czyli kwas hialuronowy, aloes, gliceryna czy miód.

Produkty oczyszczające 

Okazuje się, że cera traci najwięcej wilgoci w fazie oczyszania. Dzieje się tak z powodu używania niewłaściwych preparatów do demakijażu, zawierających detergenty SLS i SLES. Przyczyniają się one do licznych problemów skórnych takch jak: suchość, pieczenie, lub odwrotnie, nadmierne przetłuszczanie. Dlatego należy konicznie wybierać łagodne produkty do mycia twarzy: olejki, mleczka bądź delikatne płyny micelarne, które nie zaburzają jej pH. Co ważne nigdy nie powinno kończyć się etapu oczyszczania bez zmycia produktu!

Produkty tonizujące

Drugi krok kuracji nawadniającej zapewnią wszelkie mgiełki bogate w humektanty, które zajmą się jej tonizacją. Mgiełka zwiększy absorpcję kosmetyków, które nałożysz na twarz w kolejnych krokach pielęgnacji. Dobrze, aby skład mgiełki zawierał w sobie  kwas hialuronowy, wodę kokosową lub różaną, miód, aloes czy glicerynę.

Serum z kwasem hialuronowym

Serum, konicznie z kwasem hialuronowym jest obowiązkowym etapem przywracania skórze zdrowego wyglądu i odbudowania bariery hydrolipidowej. Pamiętaj przy tym, by nakładać niewielką ilość zaraz po stonizowaniu cery zanim zdąży całkowicie wyschnąć.  W ten sposób zatrzymanie wody w skórze nastąpi szybciej, a efekt będzie trwalszy.

 

Krem o bogatym składzie

Końcowy etap pielęgnacji obejmuje aplikację silnie nawilżającego kremu, który zwieńczy całość kuracji nawadniającej i  złączy działanie wszystkich użytych produktów.  Najlepszym wyborem będzie krem, zawierający zarówno substancje higroskopijne jak i emolienty, które dodatkowo ochronią i nawilżą skórę.

Zdjęcie główne: https://instagram.com/tayabrooks?igshid=2g1gvv27pz3h

Zdjęcia:

https://www.instagram.com/nutridome_pl

Komentarze

Komentarze