Nadchodzi WOLNOŚĆ? Znamy szczegóły dotyczące otwarcia LASÓW, PARKÓW I GALERII!

Już niedługo mają być stopniowo zdejmowane surowe obostrzenia dotyczące kwarantanny. Czy to oznacza, że będziemy mogli chodzić do lasów, parków i galerii? Dowiedz się!

Nadchodzi upragniona wolność?

Jacek Sasin, wicepremier i minister aktywów państwowych zdradził w rozmowie z Polsat News, że już niebawem może zostać zdjętych część obostrzeń związanych z pandemia koronawirusa.

O jakich obostrzeniach mowa?

Wprawdzie już od dziś w całym naszym kraju obowiązuje nakaz noszenia maseczek ochronnych, to dzięki temu, już za około tydzień, rząd może zacząć powoli zdejmować niektóre ograniczenia, które zostały na nas naniesione w związku z kwarantanną. Jakie?

„Będziemy informować o tym, jakie ograniczenia zdejmujemy. To może dotyczyć korzystania z terenów zielonych, lasów, może dotyczyć handlu, otwarcia części sklepów w galeriach handlowych np. odzieżowych oraz punktów usługowych. Nie można przedłużać tych restrykcji w nieskończoność” –powiedział wicepremier.

Czytaj też: Podstawowe różnice między koronawirusem a grypą! Zwróć uwagę na…

lasów
Pixabay

Sasin dodał, że rząd bardzo też chciałby zacząć powoli odmrażać gospodarkę, ale będzie to niezwykle trudne. Podkreślił, że należy przy tym zachować wszelkie niezbędne środki bezpieczeństwa. Przypomnijmy, że rząd planuje stopniowe odmrażanie polskiej gospodarki od najbliższej niedzieli 19 kwietnia.

Na chwilę obecną w Polsce potwierdzono ponad 7700 zakażeń koronawirusem. 292 osoby zmarły, a 774 uznaje się za wyleczone.

Czytaj też: W Chicago zmarła najmłodsza ofiara koronawirusa! Miała tylko…

Źródło: Polsat News

Zdjęcia: Pixabay

Komentarze

Komentarze