NAJGORSZA choroba współistniejąca! ZAGROŻONYCH 500 MLN ludzi. Ty też?

WHO szacuje, że z otyłością zmaga się około 500 milionów ludzi na świecie. Problemy z wagą mają ogromny wpływ na codzienne funkcjonowanie, zdrowie i życie. To częsta przyczyna zgonów.

Wedle ostatnich badań otyłość może być czynnikiem sprzyjającym ciężkiemu przebiegowi zakażenia koronawirusem. Dlaczego? Zaostrza astmę, nasila jej objawy (u bardzo otyłych tłuszcz znajduje się nawet w płucach). Obciąża układ oddechowy i utrudnia pracę innym narządom, przez co zwiększa ryzyko ciężkiego przebiegu w przypadku zakażenia nowym wirusem.

Zobacz: Zakażeni ZWIJAJĄ SIĘ Z BÓLU godzinami! NOWY OBJAW coraz częstszy

Ponadto powoduje niewydolność oddechową, miażdżycę i cukrzycę, a nawet niektóre nowotwory. Niszczy stawy, podnosi ryzyko zawału i udaru.

Otyłość olbrzymią diagnozuje się u osób starszych, ale coraz częściej zmagają się z nią ludzie młodzi. Lekarze biją na alarm. Mówi się o niej, gdy ilość tkanki tłuszczowej u kobiety przekracza 25% jej wagi, u mężczyzny – 35%.

Powodem otyłości olbrzymiej jest zwykle zła dieta. Najczęściej przyczyniają się do niej tłuszcze zwierzęce i cukry, a także produkty wysoko przetworzone. Brak ruchu także generuje odkładanie się tkanki tłuszczowej.

Leczenie otyłości to przede wszystkim zmiana diety. Konieczna jest pomoc dietetyka. Jeśli mamy do czynienia z otyłością olbrzymią wprowadza się też środki na zahamowanie apetytu albo metodę – chirurgię bariatryczną.

Zobacz też: Lista DZIWNYCH OBJAWÓW COVID-19 coraz dłuższa. Ujawnili 6 NOWYCH

Źródło: Tipy.interia.pl
Źródło zdjęcia: pixabay

Komentarze

Komentarze