Najlepsze sposoby na świeży oddech! To proste!

Nieświeży oddech jest dość wstydliwym problemem, z którym zmaga się sporo ludzi. Może być on powodowany przez cebulę, czosnek, alkohol, kawę, a nawet stosowanie diety o niskiej zawartości węglowodanów.

Eksperci są jednak zgodni, że główną przyczyną tej przypadłości jest niewłaściwa higiena jamy ustnej.

Jak powstaje nieświeży oddech?

Poniżej linii dziąseł i pod językiem żyją miliony bakterii. Jeśli miejsca te nie są właściwie czyszczone i pozostają tam resztki jedzenia, bakterie żywią się nimi, uwalniając następnie tzw. lotne związki siarki. Z tym problemem można jednak sobie poradzić.

Poniżej przedstawiamy 8 sposobów na pozbycie się nieprzyjemnego zapachu z ust.

Regularne nawadnianie

Jeśli nie pijesz wystarczająco dużo płynów, przepływ śliny zmniejsza się, co powoduje, że oddech jest bardziej „skoncentrowany”, przez co ewentualny zapach jest silniejszy.

Wino

Ostatnie badania wykazały, że picie czerwonego wina w umiarkowanych ilościach, może zahamować rozwój bakterii w jamie ustnej.

Owoce i warzywa

Bogate w błonnik dary natury, jeśli są długo przeżuwane przed połknięciem, pomogą oczyścić zęby z resztek jedzenia. Zawarta w nich witamina C zabije wiele bakterii.

Guma do żucia

Guma bez cukru pomoże utrzymać wilgoć w ustach i tak jak owoce czy warzywa oczyści jamę ustną z resztek jedzenia.

Czytaj też: Picie TEJ herbaty może być ŚMIERTELNIE niebezpieczne! Lekarze ostrzegają przed…

oddech
Unsplash

Herbata

Odstaw kawę i przestaw się na filiżankę herbaty, która zawiera zapobiegające rozwojowi bakterii polifenole.

Probiotyki

Suplementy probiotyczne, czyli zawierające pożyteczne bakterie, są skutecznym narzędziem w walce z żyjącymi na powierzchni języka drożdżakami candida albicans.

Dbaj o zęby i dziąsła

Dokładnie szczotkuj przynajmniej dwa razy dziennie, używaj nici dentystycznej, aby żadna drobinka jedzenia nie została w trudno dostępnych miejscach i nie stanowiła pożywki dla bakterii.

Odwiedź dentystę

Jeśli proste środki nie wystarczają, odwiedź specjalistę, aby znalazł przyczynę problemu i upewnił cię, czy właściwie dbasz o higienę jamy ustnej.

Czytaj też: Wino – dobre dla matki, ale NIE DLA DZIECKA!

Źródło: Fox News

Zdjęcia: Unsplash

Komentarze

Komentarze