Największe mity dotyczące karmienia piersią! Nie warto w nie wierzyć!

Istnieje wiele mitów na temat karmienia piersią! Oto tylko niektóre z nich!

Karmienie piersią od wieków jest uważane za najlepsze źródło pożywienia dla noworodków. Istnieje jednak wiele mitów na temat naturalnego karmienia piersią.

Oto 10 najczęstszych!

Mit numer 1. Mleko modyfikowane jest lepsze, ponieważ zapewnia dziecku więcej kalorii

Mleko modyfikowane jest trudniejsze do strawienia przez dziecko. Dlatego dziecko nie jest głodne przez stosunkowo dłuższy czas po wypiciu takiego mleka. Mleko z kobiecej piersi jest lżejsze i mniej kaloryczne, więc nie stanowi dodatkowego obciążenia dla małego układu trawiennego dziecka.

Mit numer 2. Niektóre produkty zwiększają produkcję mleka

Nie ma żadnych konkretnych pokarmów, które mogłyby zwiększyć podaż mleka, ale podczas karmienia piersią zalecana jest odżywcza i zbilansowana dieta.

Mit numer 3. Należy zaprzestać karmienia podczas grypy

Innym częstym mitem jest mit mówiący o konieczności zaprzestania karmienia, gdy cierpisz na przeziębienie lub grypę. Jednak w rzeczywistości, jeśli karmisz w tym czasie, przekazujesz dziecku przeciwciała wytwarzane w twoim ciele w celu zwalczania infekcji i zwiększasz jego odporność.

Mit numer 4. Karmienie piersią powoduje zwisanie piersi

Innym powszechnym stereotypem jest to, że piersi zwisają z powodu karmienia. Ale to nieprawda. Tak naprawdę dzieje się tak z powodu dodatkowych kilogramów, które nabieramy w ciąży – nasza waga szybko rośnie, podobnie jak rozmiar naszych piersi. Gdy piersi podwoją swój rozmiar w czasie ciąży, więzadła, które je podtrzymują, rozciągają się, co prowadzi do lekkiego zwiotczenia piersi.

Mit numer 5: Trzeba uważać na dietę podczas karmienia piersią

Ten mit wywodzi się z przekonania, że pikantne i mocne smaki będą przenikać do mleka matki i drażnić dziecko. Ale badania pokazują, że możesz (a nawet powinnaś!) jeść co chcesz podczas karmienia piersią. W rzeczywistości, niektóre badania wykazały, że dzieci, które są narażone na różne smaki w macicy lub podczas karmienia piersią, bardziej lubią ten smak po urodzeniu.

Czytaj też: Naukowcy twierdzą, że karmienie piersią MOŻE URATOWAĆ PLANETĘ, ponieważ…

mitów
Pexels

Mit numer 6: Musisz wzmocnić swoje sutki przed karmieniem piersią

NIE musisz w żaden sposób hartować sutków przed karmieniem piersią. Możesz jednak przygotować się na karmienie piersią na inne sposoby. Niektóre matki uważają, że przemywanie piersi zwykłą ciepłą wodą pomaga zapobiegać pękaniu wrażliwej skóry. Inne kobiety, które mają płaskie lub wklęsłe sutki, powinny skontaktować się z  konsultantem ds. laktacji w celu uzyskania wskazówek na temat skutecznych technik karmienia piersią.

Mit numer 7: Jesteś złą mamą, jeśli nie karmisz piersią

Chociaż karmienie piersią zapewnia niesamowite korzyści zarówno tobie, jak i twojemu dziecku, niektóre kobiety nie mogą karmić piersią z różnych powodów. Nie czyni to jednak nikogo, kto zastępuje kobiece mleko mlekiem modyfikowanym, złą matką! Najważniejszą rzeczą jest dostarczenie dziecku składników odżywczych, które pomogą mu zdrowo rosnąć.

Mit numer 8: Niemowlęta karmione piersią są bardzo przywiązane do matek

Każde dziecko jest inne. Niektóre dzieci są prawdziwymi „przylepami”, a inne nie, bez względu na to, jak są karmione. Karmienie piersią nie tylko zapewnia najlepsze odżywianie dla niemowląt, ale też jest ważne dla ich rozwijającego się mózgu. Niemowlęta karmione piersią są często trzymane na rękach i dlatego wykazano, że karmienie piersią poprawia więź z matką.

Mit numer 9: Trudno jest odstawić dziecko od piersi, jeśli karmienie trwa dłużej niż rok

Nie ma dowodów na to, że trudniej jest przerwać karmienie piersią po roku, ale istnieją dowody, że karmienie piersią przez okres do dwóch lat jest korzystne zarówno dla matek, jak i dzieci. Wszystkie matki i dzieci są różne i muszą wspólnie ustalić, jak długo chcą kontynuować karmienie piersią.

Mit numer 10: Dziecko karmione piersią potrzebuje dodatkowej wody w czasie upałów

Nieprawda! Mleko matki zawiera całą wodę potrzebną małemu dziecku.

Karm swoje dziecko bez obaw i ciesz się bliskością ze swoim maluszkiem tak długo, jak tylko uważasz!

Czytaj też: CZY KARMIENIE PIERSIĄ SPRAWIA CI BÓL? Oto sposób na bolące brodawki!

Źródło: Medelabreastfeedingus.com, Babygaga.com

Zdjęcia: Pexels

Komentarze

Komentarze