NATURALNY lek na problemy z TARCZYCĄ. Wystarczy KILKA GRAMÓW dziennie

Jak się okazuje, istnieje naturalny lek na problemy z tarczycą. Poinformowali o tym badacze na łamach BMC Complementary and Alternative Medicine. Co pomoże osobom borykającym się z Hashimoto? Odpowiedź brzmi: czarnuszka.

Hashimoto to najczęstsza postać zapalenia tarczycy. Najczęściej chorują na nie kobiety w wieku 30-60 lat. Okazuje się, że kilka gramów sproszkowanej czarnuszki dziennie wystarczy, by wspomóc leczenie tego schorzenia.

Badanie
Naukowcy podzielili 40 osób z Hashimoto (22-50 lat) na dwie grupy. Jedna przyjmowała 2 g czarnuszki sproszkowanej w tabletkach, druga — placebo. Badanie trwało 8 tygodni. Pacjenci zażywali pigułki codziennie.

Co się okazało? U osób, które przyjmowały czarnuszkę, odnotowano obniżenie wskaźnika BMI. Ponadto zwiększeniu uległo stężenie hormonu tarczycy. Nie miało to miejsca u osób, które przyjmowały placebo.

Wniosek jest następujący — sproszkowana czarnuszka ma pozytywny wpływ na stan zdrowia chorych na Hashimoto.

Biorąc pod uwagę pozytywne działanie tej rośliny leczniczej, można uznać, że jest to skuteczne podejście terapeutyczne w leczeniu zapalenia tarczycy Hashimoto – powiedzieli naukowcy odpowiedzialni za badanie.

Inne właściwości czarnuszki
Czarna ziarna mają nie tylko pozytywny wpływ na tarczycę. Ponadto:
łagodzą zaburzenia autoimmunologiczne,
wspierają leczenie astmy i zapaleniu oskrzeli,
usprawniają procesy trawienne.

Zobacz też: UNIKAJ jak ognia, jeśli masz PROBLEMY Z TARCZYCĄ. Twój stan się POGORSZY

Źródło: greenmedinfo.com
Źródło zdjęcia: unsplash.com, Instagram

Komentarze

Komentarze