Nauczycielka z KIELECKIEGO LICEUM ATAKUJE HOMOSEKSUALISTÓW! „To rodzaj zboczenia!

Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych opublikował na swoim Facebookowym profilu wypowiedź nauczycielki biologii z IV Liceum Ogólnokształcącego w Kielcach. Zdaniem p. Oliwii Sabat „ani homoseksualizm ani biseksualizm nie są niczym normalnym i jest to rodzaj zaburzenia psychicznego a nawet zboczenia”.

W jednej ze swoich wypowiedzi w mediach społecznościowych napisała następujące słowa: „Ani homoseksualizm ani biseksualizm nie są niczym normalnym i jest to rodzaj zaburzenia psychicznego a nawet zboczenia. Jakiekolwiek propagowanie tych zachowań, marsze równości czy nie daj Boże chęć adoptowania dzieci przez takie pary powinna być szeroko negowana i zabraniana!”

„Uczniowie są oburzeni. Jak mają się czuć wychowankowie pani Sabat, którzy nie są hetero normatywni? Dopiero przy okazji Tęczowego Piątku mówiono głośno o depresji i próbach samobójczych młodzieży nie mogącej poradzić sobie z brakiem akceptacji społecznej dla ich orientacji. Co na to pani nauczycielka?

„Trudno” – odpowiada.

Brak kompetencji moralnych nauczycielki, podstawowej wrażliwości – to jedno.

Po drugie przeraża brak kompetencji naukowych. Ona uczy BIOLOGII, powinna więc znać naukowe podstawy współczesnej medycyny.

Jeśli nie zna to znaczy, że pomyliła wykonywany zawód.

Przypominamy oficjalne stanowisko Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego na temat zdrowia osób o orientacji homoseksualnej:

„Orientacja heteroseksualna, homoseksualna i biseksualna są traktowane jako prawidłowe warianty rozwojowe seksualności człowieka.

Osoby homoseksualne stanowią około 5% populacji.

W oparciu o wyniki badań poświęconych orientacji homoseksualnej, prowadzonych na świecie od lat 40. XX wieku, eksperci zasiadający w międzynarodowych gremiach skupiających psychologów, psychiatrów i lekarzy innych specjalności doprowadzili do depatologizacji homoseksualności – homoseksualizm został wykreślony z list chorób i zaburzeń psychicznych: w 1973 roku z klasyfikacji Amerykańskiego Towarzystwa Psychiatrycznego (Diagnostic and Statistical Manual of Mental Disorders, w skrócie DSM), w 1991 roku – z Międzynarodowej Klasyfikacji Chorób i Problemów Zdrowotnych (International Classification of Diseases and Related Health Problems, w skrócie ICD) opracowanej przez Światową Organizację Zdrowia. Chcemy podkreślić, że druga z wymienionych tu klasyfikacji stanowi prawną podstawę do stawiania rozpoznań medycznych w Polsce.”

„Dyrekcja i Grono Pedagogiczne IV Liceum Ogólnokształcącego w Kielcach jednoznacznie odcinają się od prywatnych wpisów Pani Oliwii Sabat opublikowanych na portalach społecznościowych. IV Liceum Ogólnokształcące w Kielcach, poprzez swoje działania tworzy przestrzeń przyjazną dla każdego, niezależnie od religii, światopoglądu, niepełnosprawności lub orientacji seksualnej. Jako nauczyciele uczymy tolerancji i szacunku dla każdego człowieka. Uważamy, że wolność słowa to prawo do wypowiadania własnych opinii, ale w granicach prawa innych ludzi. Wypowiedź Pani Oliwii Sabat godzi w dobro, społeczny status i godność wykonywanego zawodu nauczyciela”- napisali w mediach społecznościowych przedstawiciele dyrekcji oraz grona pedagogicznego z IV Liceum Ogólnokształcącego w Kielcach.

Okazuje się, że nauczycielka z kieleckiego liceum ma wielu przeciwników, którzy wylali na nią wiadro pomyj w swoich komentarzach. Są jednak również tacy, którzy zgadzają się z jej wypowiedzią. Koniecznie napiszcie co sądzicie o wypowiedzi pedagog z IV LO w Kielcach.

nauczycielka, nauczycielka o homoseksualizmie, homoseksualizm

Zobacz też: PIJANA NAUCZYCIELKA prowadziła lekcję wychowania fizycznego! BADANIE WYKAZAŁO, że…

Źródło: na podstawie artykułu opublikowanego na Facebooku @ Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych, fanpage IV Liceum Ogólnokształcącego w Kielcach

Źródło zdjęcia: pixabay.com, Facebook

Komentarze

Komentarze