Naukowcy ALARMUJĄ: „Następna pandemia będzie śmiertelniejsza niż…”

Jak donosi Global Preparedness Monitoring Council (GMSB), utworzona przez WHO i Bank Światowy, ​​ludzkość stoi w obliczu jeszcze bardziej niszczycielskiej pandemii niż ta, z którą zmagamy się obecnie. Kiedy ona nadejdzie?

Niepokojący apel naukowców

Naukowcy z Global Preparedness Monitoring Council (GMSB) ostrzegają przed kolejną, jeszcze bardziej śmiertelną pandemią. Wskazuje na to fakt, że pomimo wysiłków na rzecz ograniczenia rozprzestrzeniania się COVID-19, społeczeństwa na całym świecie wciąż pozostają nieprzygotowane na takie katastrofy.

Jeszcze bardziej śmiercionośna pandemia

Według raportu organizacji Global Preparedness Monitoring Council (GMSB), niepowodzenie krajów w uczeniu się na błędach w walce z koronawirusem, wykorzystywaniu wszystkich niezbędnych zasobów i wypełnianiu zobowiązań wobec globalnej społeczności oznacza, że ​​kolejna pandemia, która nadejdzie, będzie jeszcze bardziej zabójcza i destrukcyjna nie tylko dla ludzi, ale również dla gospodarki. Badacze już rok temu ostrzegali przed słabym przygotowaniem na pandemię i nie podjęto żadnych działań, aby zapobiec krytycznej sytuacji.

Czytaj też: Powstała najskuteczniejsza szczepionka na koronawirusa! Nie jest dożylna!

Wystarczy 5 dolarów

Wcześniej informowano, że aby uchronić się przed nową pandemią, trzeba rocznie wydawać pięć dolarów na każdego mieszkańca świata. Te ogromne koszty się jednak opłacą, ponieważ pomagają zapobiegać szkodom porównywalnym do szkód spowodowanych przez koronawirusa SARS-CoV-2 – szacowanych na około 11 bilionów dolarów.

Źródło: Science Alert

Zdjęcie: Pixabay

Komentarze

Komentarze