Naukowcy: Koronawirus rozprzestrzenił się WCZEŚNIEJ niż przypuszczano! ZNAMY DATĘ!

„Coraz więcej danych wskazuje na to, że koronawirus zaczął rozprzestrzeniać się po świecie wcześniej niż na początku 2020 roku” – twierdzą brytyjscy naukowcy.

Kiedy pojawił się koronawirus?

Mimo iż zdaniem wielu ekspertów nie można ustalić dokładnego momentu pojawienia się koronawirusa, wirus ten najprawdopodobniej zaczął rozprzestrzeniać się po świecie już pod koniec ubiegłego roku – piszą w czasopiśmie fachowym „Infection, Genetics and Evolution” naukowcy z renomowanego University College London (UCL).

Badacze przeanalizowali próbki genetyczne 7500 pacjentów chorych na COVID-19. Odkryli przy tym liczne mutacje koronawirusa, które mogą pomóc w prześledzeniu drogi rozprzestrzeniania się SARS-CoV2.

Czytaj też: Polska PŁACZE! Z powodu koronawirusa NIE ZJEMY już w tym roku…?

koronawirus
Pixabay

Po raz pierwszy mówiono o nim w grudniu

Chińskie władze poinformowały Światową Organizację Zdrowia (WHO) o nowej chorobie płuc po raz pierwszy 31 grudnia 2019. Jak dotąd uważano, że COVID-19 zaczął rozprzestrzenia się po Europie dopiero od stycznia 2020, ale najnowsze badania mówią, że stało się to wcześniej.

W jednym z francuskich szpitali przeanalizowano ponownie próbkę krwi pacjenta leczonego pod koniec 2019 roku na zapalenie płuc. Okazało się, że mężczyzna był chory na COVID-19, a do szpitala trafił 27 grudnia.

Zdaniem ekspertów, od zarażenia koronawirusem do wystąpienia objawów mija od 4 do 10 dni. Oznacza to, że koronawirus mógł pojawić się na naszym kontynencie o wiele wcześniej niż sądzono. Może nawet w listopadzie 2019 roku.

Czytaj też: FATALNE prognozy dla Polaków! Wraz z drugą falą koronawirusa NADEJDZIE…

Źródło: DW

Zdjęcia: Pixabay

Komentarze

Komentarze