Dziecko i Figura

Główna

Naukowcy ostrzegają! Picie Coca-Coli w ciąży może prowadzić do…

Coca-Coli

Jesteś w ciąży? Nie pij Coca-Coli! Zdaniem lekarzy, picie tego napoju może mieć naprawdę poważne konsekwencje dla zdrowia naszego dziecka…

Ograniczenie ilości kofeiny

Kobiety w ciąży powinny pamiętać nie tylko o przejściu na zdrową dietę i regularnej aktywności fizycznej, ale też o ograniczeniu ilości przyjmowanej kofeiny. Naukowcy odkryli, że zbyt duża ilość kofeiny może spowalniać rozwój płodu, co prowadzi do niedowagi u dziecka.

Najnowsze badania wykazały coś równie niepokojącego, a mianowicie, że spożywanie sztucznych słodzików, a zwłaszcza gazowanych napojów takich jak np. Coca-Cola, również może wpływać na wagę dziecka, a dokładniej – może prowadzić do otyłości.

Czytaj też: Przyjmowanie niewielkich dawek ASPIRYNY w trakcie ciąży może ZMNIEJSZYĆ RYZYKO…

Coca-Coli

Unsplash

Badanie

W ostatnich badaniach naukowcy karmili ciężarne szczury słodzikami, takimi jak aspartam i stewia. Stwierdzili, że ich potomstwo miało o 25% więcej tłuszczu niż potomstwo, którego matki nie były karmione słodzikami. To samo wykazano w badaniach z udziałem ludzi. Okazało się, że dzieci, których matki spożywały w trakcie ciąży duże ilości słodzików, zarówno odmian naturalnych, jak i syntetycznych, miały więcej tłuszczu niż dzieci matek, które tego nie robiły.

Niebezpieczne sztuczne słodziki

Nauka mówi wyraźnie, że substancje słodzące blokują naturalną zdolność organizmu do odczuwania sytości. Ponieważ dziecko rozwija się w każdym znaczeniu tego słowa, przez okres dziewięciu miesięcy ciąży, słodziki mogą powodować mutacje w rozwoju układu trawiennego płodu, prowadząc do uczucia głodu, gdy dziecko tak naprawdę wcale nie jest głodne.

Czytaj też: Mamy – uważajcie! Używanie TYCH kosmetyków podczas ciąży może…

Źródło: Babygaga.com

Zdjęcia: Unsplash


  
Wyżej