“Nawet na ZAGROŻENIU ŻYCIA dziecka można ZAROBIĆ”. Nowa moda na porodówkach budzi NIESMAK

Szczepienie dzieci ma swoich zwolenników i przeciwników. Rodzice, którzy nie poddają temu zabiegowi swoich pociech, są równie mocno krytykowani, jak ci, którzy to robią. Niezdecydowani ojcowie i matki mają wiele pytań i wątpliwości, które próbują rozwiać, poszukując informacji m.in. w internecie. Na jednym z forów o tej tematyce pojawiło się nietypowe zdjęcie.

Kontrowersyjny napis
Grupa dyskusyjna, w ramach której zostało ono opublikowane, jest przeznaczona dla przeciwników szczepień. Zdjęcie przedstawia parę śpioszków dla noworodka. Tym, co szczególnie przykuwa uwagę, jest napis i grafika, które się na nich znajdują. Na pierwszych widać przekreśloną strzykawkę i zdanie: Nie szczep mnie bez zgody, na drugich zaś – Jest ryzyko. Musi być wybór. Międzynarodowy protest przeciw przymusowi szczepień.

Zdjęcie (podpisane: Nowa moda na porodówkach) stanowi przykład na to, że ktoś wpadł na pomysł, aby zarobić na trendzie na nieszczepienie noworodków. To podatny grunt, ponieważ temat ten budzi wiele sprzeczności, a zdezorientowanych świeżo upieczonych rodziców, którzy mają na względzie dobro dziecka, łatwo jest przekonać do swoich racji.

Internauci oburzeni
Wątpliwości co do poddania dziecka szczepieniu to jedno, ale ubieranie noworodka w ubranka z takimi napisami w celu poinformowania o swojej decyzji lekarza to inna sprawa. Zdaniem wielu internautów takie zachowanie byłoby niesmaczne. Nie kryli oni swojego oburzenia taką propozycją. Dali mu upust w komentarzach pod zdjęciem.

Nowa moda na porodówkach 🙂

Gepostet von Stopstopnop – punktujemy antyszczepionkowców am Samstag, 23. Dezember 2017

Oto przykłady:
I wszystkie dzieci w rodzinie poumierają na jakiś bronchitis. Super, tak trzymać, debile”;
Interes się kręci”;
Matko znowu ten głupi temat”;
Moda na idiotyzm?”;
Nawet na zagrożeniu dziecka można zarobić”;
Śmieszne to jest, że sami są zaszczepieni i NIC im się nie stało, a własnym dzieciom odmawiają ochrony w postaci szczepienia.

Ciekawe, czy znajdą się rodzice zainteresowani zakupem śpioszków z takimi napisami…

Co sądzicie o takiej formie wyrażania swojego poglądu na temat szczepień?

Źródło: Facebook / @Stopstopnop – punktujemy antyszczepionkowców
Źródło zdjęcia: Facebook / @Stopstopnop – punktujemy antyszczepionkowców, Pixabay

Komentarze

Komentarze