Nawracające ZAPALENIE PĘCHERZA. Sprawdź, jak się z nim uporać!

Zapalenie pęcherza moczowego to bardzo nieprzyjemna infekcja, która często dopada nas w najmniej oczekiwanym momencie. W jaki sposób możemy sobie z nim radzić? Czy są domowe sposoby leczenia zapalenia pęcherza? Zapraszamy do lektury.

Jeśli borykasz się z ciągle nawracającym zapaleniem pęcherza, sięgnij po sok z żurawiny, jagód lub czarnych porzeczek. To jedna z najstarszych metod leczenia, znana już naszym babciom i prababciom. Substancje zawarte w żurawinie, czarnej porzeczce i jagodach działają destrukcyjnie na wypustki włosowate, za pomocą których pałeczki E.coli przymocowują się w pęcherzu.

W aptece znajdziesz również wyroby farmaceutyczne, na bazie żurawiny. Zażywaj je codziennie przez okres przynajmniej 7 dni.

Możesz również wybrać herbaty na bazie: skrzypu polnego (łagodzi ból), nawłoci (działanie moczopędne) lub mącznicy (usuwa stan zapalny).

Domowy sposób

Wlej do szklanki 250 ml przegotowanej i gorącej wody, a następnie rozpuść w niej łyżeczkę sody oczyszczonej. Taka mikstura złagodzi stan zapalny i nieprzyjemny ból, który będzie towarzyszył przy oddawaniu moczu. Pamiętaj, że woda musi być gorąca, a nie ostudzona!

Uwaga!
Podczas choroby wystrzegaj się kawy oraz czekolady. Zawarta w ich składzie kofeina może działać negatywnie i drażniąco na zmienione zapalenie tkanki. Unikaj również innych produktów, które mają w składzie kofeinę.

Nie jedz potraw ostrych, przyprawionych. Pod żadnym pozorem nie pij alkoholu! Te czynniki jedynie nasilą twoją chorobę i podrażnią pęcherz.

Zobacz też: Koniec z PRZEBARWIENIAMI SKÓRY! Ten DOMOWY SPOSÓB działa cuda!

Źródło: Rewia

Źródło zdjęcia: pixabay.com

Komentarze

Komentarze