Nazwano najbardziej niebezpieczną pozycję do spania

Liu Chun – lekarz ze szpitala w Pekinie nazwał najbardziej niebezpieczne pozycję do spania. Okazuje się, że jest to…

Jak nie należy spać?

Lekarz podkreślił, że nawyk zasypiania po jednej stronie wygina kręgosłup i pozbawia nas dobrego wypoczynku. W tej pozycji mięśnie lędźwiowe są napięte i stopniowo tracą elastyczność. Wpływa to negatywnie na kręgosłup lędźwiowy i ostatecznie prowadzi do dyskomfortu i bólu pleców. Liu Chun nie zaleca również spania na brzuchu, ponieważ w tej pozycji kręgi szyjne są przesunięte, a mięśnie pozostają napięte. Jest to obarczone rozwojem spondylozy szyjnej i bólu w dolnej części pleców. Ponadto lekarz zaleca, aby nie spać na wysokiej poduszce, aby nie wyginać kręgosłupa.

Czytaj też: TO mówi o tobie pozycja w której śpisz!

Jak dobrze spać?

Lekarz opisał kluczowe czynniki, które pomogą nam się zrelaksować i dobrze spać. Jego zdaniem pierwszym krokiem jest wybranie poduszki o optymalnej wysokości, aby kręgi szyjne nie zginały się. Tym, którzy lubią spać na boku, Liu Chun poradził, aby położyli pod pachą rękę i trzymali nogę w pozycji zakrzywionej. Podkreślił, że osoby z chorobami serca nie powinny zasypiać po lewej stronie.

W ubiegłym roku główny niezależny kardiolog z Ministerstwa Zdrowia Krymu Walery Sadovoy powiedział, że najbardziej niebezpieczna pozycja do spania to pozycja siedząca. Jego zdaniem zwiększa ona ciśnienie śródbrzuszne i źle wpływa na serce.

Źródło: CNN

Zdjęcie: Pexels

Komentarze

Komentarze