NeoCoV- nowy groźny koronawirus odkryty w Wuhan!

Naukowcy z Chińskiej Akademii Nauk oraz z Uniwersytetu w Wuhan poinformowali, że odkryli nowego koronawirusa- NeoCoV. Wirus jest spokrewniony z wirusem MERS i na chwilę obecną wiadomo, że rozprzestrzenia się tylko między nietoperzami, Eksperci alarmują jednak, że wirus może zmutować i przenieść się na ludzi, a konsekwencją tego będzie śmiertelna choroba.

Nowo odkryty wirus NeoCoV jest blisko spokrewniony ze śmiercionośnym wirusem MERS-CoV. W ciągu ostatnich 10 lat wykryto tylko kilka ognisk zachorowań na MERS, głównie w krajach Bliskiego Wschodu oraz w krajach Azji Wschodniej.

 

NeoCoV- nowy groźny koronawirus

W artykule opublikowanym na portalu bioRxiv, chińscy badacze wyrażają swoje zaniepokojenie:

 

„Obecnie NeoCoV rozprzestrzenia się wśród nietoperzy, ale w przyszłości, jeżeli przejdzie kolejną mutację, może przenieść się na ludzi i wywołać wśród nich śmiertelną, szybko rozprzestrzeniającą się chorobę”

 

Źródło: www.pixabay.com

 

NeoCov- szczepionka na Covid nam nie pomoże!

Naukowcy podejrzewają, że NeoCov mógłby wnikać do ludzkiego organizmu taką samą drogą, co wirus Sars-Cov-2. Niestety jednak naukowcy stwierdzili, że przeciwciała dające ochronę przed koronawirusami SARS-CoV-2 i MERS-CoV nie pomogą w przypadku infekcji wirusem NeoCov.

To oznacza, że szczepionka na Covid nie uchroni nas przed potencjalnym zakażeniem wirusem NeoCov!

W sprawie nowego wirusa wypowiedziała się także Światowa Organizacja Zdrowia (WHO):

 

„Dopiero dalsze badania pokażą, czy opisany przez chińskich badaczy wirus będzie stanowił zagrożenie dla ludzi”

 

Agencja TASS poinformowała, że WHO wraz z innymi organizacjami ONZ bacznie obserwują wszelkie zagrożenia ze strony wirusów odzwierzęcych.

 

ZOBACZ TEŻ: DEPRESJA po COVID-19. Ozdrowieńcy borykają się z problemami psychicznymi!

 

Źródło: www.portal.abczdrowie.pl

 

 

 

Komentarze

Komentarze