Nie daj się NOWOTWOROM! Włącz do swojej codziennej diety TEN SKŁADNIK

Wiele słyszy się o prozdrowotnych właściwościach czosnku czy imbiru, okazuje się jednak, że w walce z przeziębieniem pomocna może okazać się pietruszka. Pietruszka oraz natka pietruszki zawierają mnóstwo dobroczynnych składników odżywczych, warto więc włączyć je do swojej codziennej diety.

W swoim składzie zawiera mnóstwo witaminy C. W 100 gramach liści znajdziemy ponad 175g kwasu askorbinowego, co w praktyce oznacza, że jedząc garść siekanej pietruszki dziennie, przyswoimy 100% dziennego zapotrzebowania na wyżej wymienioną witaminę. Warto pamiętać o tym, że najwięcej witaminy C znajduje się w surowej, świeżej pietruszce.

Pietruszka zalecana jest osobom, borykającym się z anemią. W 100 gramach natki, znajdziemy 5g żelaza. Połączenie witaminy C wraz z kwasem foliowym sprawia, że staje się ono łatwo przyswajalne dla naszego organizmu.

Jedząc witaminę C zawartą w pietruszce, uszczelniamy nasze naczynia krwionośne i podnosimy swoją odporność.

Kiedy chcemy pozbyć się przykrego zapachu z ust, warto sięgnąć po pietruszkę. Okazuje się, że zabija ona nieprzyjemne zapachy znacznie lepiej niż mięta.

W składzie pietruszki znajdziemy ogromne ilości karotenu. Garść natki pietruszki pokrywa dzienne zapotrzebowanie na prowitaminę A!

Częste spożywanie pietruszki chroni nas przed chorobami nowotworowymi. Wszystko za sprawą zawartych w niej antyoksydantów, flawonoidów, a także mirystycyny. Okazuje się, że może być ona również spożywana w trakcie występowania menstruacji, ponieważ niweluje występujący ból i skurcze.

Jest ona zalecana osobom, które borykają się z podwyższonym poziomem cholesterolem i wysokim ryzykiem występowania chorób serca.

Zobacz też: Cała prawda o wirusie, który powoduje raka! ZOBACZ!

Źródło: Youtube

Źródło zdjęcia: Youtube

Komentarze

Komentarze