Dziecko i Figura

Główna

NIE KARM DZIECKA BZDURAMI! Koniecznie przeczytaj z nim TĘ KSIĄŻKĘ!

Mądre Bajki, książki dla dzieci, najlepsze książki dla dzieci

Stojąc w księgarniach, często zastanawiamy się jaką książkę kupić. Jeszcze większy problem pojawia się wówczas, gdy kupujemy książki dla dzieci. Chcemy oczywiście, żeby lektura była ciekawa i pouczająca dla naszej pociechy. W takiej sytuacji, warto sięgnąć po recenzję. Przedstawiamy wam niesamowitą pozycję książkową pt. Mądre bajki, autorki Agnieszki Antosiewicz.

Agnieszka Antosiewicz to polska pisarka. Jest autorką następujących książek dla dzieci: „Mądre bajki”, „Najpiękniejsze opowieści przedszkolaka”, „Najciekawsze bajki przedszkolaka”, „Jestem przedszkolakiem”.

Lektury dla dzieci w wieku przedszkolnym prócz kolorowych i zachęcających obrazków, powinny zawierać także wartościową treść z istotnym morałem. Książka pt. „Mądre bajki” to zbiór opowiadań o losach zwykłych ludzi i dzieci. Nie ma w niej superbohaterów czy dziwnych stworów, posiadających nadprzyrodzone umiejętności. Dzięki „Mądrym bajkom” dziecko będzie miało okazję bliżej zapoznać się z odczuciami, które towarzyszą każdemu z nas. Lektura porusza takie tematy jak: przyjaźń, miłość, tolerancja, wyrozumiałość, strata.

„Bajki znajdujące się w tym uroczym zbiorku poruszają wiele różnych tematów. Dzieci wsłuchując się w nie dowiedzą się np. jak to jest gdy na świat ma przyjść ich rodzeństwo, jakie towarzyszą temu emocje i jak zmienia się ich życie. Dlaczego warto, a nawet trzeba chronić przyrodę i jak to robić. Przeczytają o tym dlaczego warto mieć przyjaciół i jak wiele są oni w stanie dla nas zrobić; wysłuchają też smutnej opowieści o umieraniu(…)Takich przyziemnych i bardzo wartościowych opowieści maluchy znajdą jeszcze bardzo wiele na kartach książki”- napisała Emilia, jedna z czytelniczek portalu taniaksiazka.pl.

Zobacz też: Czy CHCESZ, żeby Twoje DZIECKO odniosło w życiu SUKCES? Podpowiadamy jak!

Źródło: taniaksiazka.pl

Źródło zdjęcia: taniaksiazka.pl

  
Wyżej