Nie możesz pozbyć się tej PRZYKREJ DOLEGLIWOŚCI? Dowiedz się, jak PORADZIĆ sobie z UPŁAWAMI

Różne czynniki zewnętrze i wewnętrzne mogą doprowadzić do zaburzenia pałeczek kwasu mlekowego, które są odpowiedziane za prawidłowe nawilżenie pochwy.

Udanie się do ginekologa jest konieczne w przypadku, kiedy wydzielina ma zmieniony kolor, jej ilość zwiększa się oraz, gdy towarzyszą takie objawy jak: pieczenie, świąd,  ból w podbrzuszu, gorączka oraz nieprzyjemny zapach.

 

Skutecznym rozwiązaniem dla  zachowanie zdrowia sfer intymnych okazuje się pokrzywa. Ma właściwości antyseptyczne, przeciwgrzybicze i świetnie sobie radzi z wszelkimi infekcjami intymnymi. Nagietek łagodzi stany zapalne i działa przeciwbakteryjnie. Ponadto możesz zastosować takie zioła jak: rumianek, szałwia, żurawina, kora dębu.

Uwaga! napary możesz pić od wewnątrz lub przygotować tzw. nasiadówki z wymienionych powyżej ziół.

 

ZOBACZ TEŻ:PRAWNIK ROZWODOWY radzi: te PYTANIA zadaj JUŻ na PIERWSZEJ RANDCE

 

Ważne, by w czasie upławów nosić bawełnianą, a nie syntetyczną bieliznę. Szczególnie jest to ważne podczas wysokich temperatur. Pomocna może okazać się również aromaterapia, a więc kąpiel z dodatkiem olejku rozmarynowego czy sandałowego. Należy unikać rzeczy pikantnych oraz słodyczy. Spanie nago przyczynia się do znacznego zminimalizowania infekcji intymnych u kobiet.

 

Źródło:papilot/ pixabay

Komentarze

Komentarze